Զարուհի Փոստանջյանը, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի վերջին հայտարարություններին, նշել է, որ վարչապետը ճիշտ է, սակայն խոսքը վերաբերում է ոչ թե ողջ դատական համակարգին, այլ կոնկրետ դատավոր Մասիս Մելքոնյանին, ով Փաշինյանի սիրելին է:
Փոստանջյանը ընդգծել է, որ դատական համակարգում կան շատ խնդիրներ, որոնք վերաբերում են հասարակության տարբեր շերտերի անհավասարությանը։ "Եթե մարդը հարուստ է, նա կարող է ցանկացած գործով արդարանվել, մինչդեռ հասարակ մարդիկ հաճախ չեն կարողանում պաշտպանել իրենց իրավունքները," - ասել է նա:
Նա նաև նշել է, որ դատավոր Մելքոնյանը դատապարտել է սպանություն կատարած անձին ընդամենը 5 տարվա պայմանական ազատազրկման, ինչը, ըստ նրա, անընդունելի է:

Заруи Постоноян, комментируя недавние заявления Николы Пашиняна, отметила, что премьер-министр прав, но речь идет не о всей судебной системе, а о конкретном судье Масисе Мелконяне, который является любимцем Пашиняна.
Постоноян подчеркнула, что в судебной системе есть множество проблем, касающихся неравенства различных слоев общества. "Если человек богат, он может быть оправдан по любому делу, в то время как простые люди часто не могут защитить свои права," - сказала она.
Она также отметила, что судья Мелконян осудил человека, совершившего убийство, всего на 5 лет условного лишения свободы, что, по ее мнению, недопустимо.