Յունիբանկը նոր ակցիա է մեկնարկել Arca «U-Teenager» քարտապանների համար, որի գլխավոր մրցանակը 1 500 000 ՀՀ դրամ է՝ արտերկրի առաջատար համալսարաններից մեկում ամառային կրթական ծրագրին մասնակցելու համար։ Բանկից հայտնել են, որ ակցիան կանցկացվի մինչեւ 2027 թվականի մարտի 31-ը:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է նշված ժամանակահատվածում առցանց՝ QR կոդ-ի միջոցով, ձեւակերպել Յունիբանկի Arca «U-Teenager» քարտ եւ կատարել անկանխիկ գործարքներ։ Ակցիայի արդյունքներով առավելագույն քանակով անկանխիկ գործարքներ կատարած երեք քարտապանները կստանան մրցանակներ։ Առաջին տեղը զբաղեցրած մասնակցին կտրամադրվի գլխավոր մրցանակը՝ մասնակցությունը ամառային կրթական ծրագրին արտերկրում, իսկ երկրորդ եւ երրորդ տեղերը զբաղեցրած մասնակիցները կստանան նոթբուքեր:
Ակցիային կարող են միանալ նաեւ Հայաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատությունները՝ տեղադրելով QR կոդը, որի միջոցով ուսանողները կարող են առցանց ձեւակերպել Arca «U-Teenager» քարտ։ Բուհերի համար նախատեսված է առանձին մրցանակ․ այն ուսումնական հաստատությունը, որի ուսանողները տրամադրված QR կոդի միջոցով ակցիայի անցկացման ժամանակահատվածում կձեւակերպեն առավելագույն քանակով Arca «U-Teenager» քարտեր, կստանա ֆինանսական աջակցություն՝ համակարգչային սենյակի վերազինման կամ այլ տեխնիկական սարքավորումների ձեռքբերման համար:
Arca «U-Teenager» քարտը թողարկվում եւ առաքվում է անվճար։ Arca քարտապաններն անկանխիկ գործարքների դիմաց ստանում են 2% հետվճար (քեշբեք):
«Կրթությանը աջակցությունն ու երիտասարդների զարգացման համար նոր հնարավորությունների ստեղծումը Յունիբանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարեւոր ուղղություններից են։ «U-Teenager» ակցիայի միջոցով բանկը նպատակ ունի ոչ միայն երիտասարդ հաճախորդներին առաջարկել ժամանակակից ֆինանսական գործիքներ, այլեւ աջակցել նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու եւ զարգանալու նրանց ձգտմանը»,- ասվում է բանկի հաղորդագրությունում:

News | 2026/09/02 21:03
Unibank has launched a new promotion for Arca 'U-Teenager' cardholders, with a grand prize of 1,500,000 AMD for participation in a summer educational program at one of the leading universities abroad. The bank has announced that the promotion will run until March 31, 2027.
To participate, it is necessary to apply online for the Unibank Arca 'U-Teenager' card via a QR code and make cashless transactions during the specified period. The three cardholders who make the most cashless transactions will receive prizes. The first-place winner will be awarded the grand prize of participation in a summer educational program abroad, while the second and third place winners will receive notebooks.
Higher educational institutions in Armenia can also join the promotion by placing the QR code, through which students can apply online for the Arca 'U-Teenager' card. There is a separate prize for universities: the institution whose students register the most Arca 'U-Teenager' cards via the provided QR code during the promotion period will receive financial support for upgrading a computer lab or acquiring other technical equipment.
The Arca 'U-Teenager' card is issued and delivered free of charge. Arca cardholders receive a 2% cashback for cashless transactions.
“Supporting education and creating new opportunities for youth development are important aspects of Unibank's corporate social responsibility. Through the 'U-Teenager' promotion, the bank aims not only to offer young customers modern financial tools but also to support their desire to acquire new knowledge and grow,” the bank's statement said.
More detailed information about the promotion's terms is available at the 'U-Teenager' promotion link.