Յունիբանկը նոր ակցիա է մեկնարկել Arca «U-Teenager» քարտապանների համար, որի գլխավոր մրցանակը 1 500 000 ՀՀ դրամ է՝ արտերկրի առաջատար համալսարաններից մեկում ամառային կրթական ծրագրին մասնակցելու համար։ Բանկից հայտնել են, որ ակցիան կանցկացվի մինչեւ 2027 թվականի մարտի 31-ը:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է նշված ժամանակահատվածում առցանց՝ QR կոդ-ի միջոցով, ձեւակերպել Յունիբանկի Arca «U-Teenager» քարտ եւ կատարել անկանխիկ գործարքներ։ Ակցիայի արդյունքներով առավելագույն քանակով անկանխիկ գործարքներ կատարած երեք քարտապանները կստանան մրցանակներ։ Առաջին տեղը զբաղեցրած մասնակցին կտրամադրվի գլխավոր մրցանակը՝ մասնակցությունը ամառային կրթական ծրագրին արտերկրում, իսկ երկրորդ եւ երրորդ տեղերը զբաղեցրած մասնակիցները կստանան նոթբուքեր:
Ակցիային կարող են միանալ նաեւ Հայաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատությունները՝ տեղադրելով QR կոդը, որի միջոցով ուսանողները կարող են առցանց ձեւակերպել Arca «U-Teenager» քարտ։ Բուհերի համար նախատեսված է առանձին մրցանակ․ այն ուսումնական հաստատությունը, որի ուսանողները տրամադրված QR կոդի միջոցով ակցիայի անցկացման ժամանակահատվածում կձեւակերպեն առավելագույն քանակով Arca «U-Teenager» քարտեր, կստանա ֆինանսական աջակցություն՝ համակարգչային սենյակի վերազինման կամ այլ տեխնիկական սարքավորումների ձեռքբերման համար:
Arca «U-Teenager» քարտը թողարկվում եւ առաքվում է անվճար։ Arca քարտապաններն անկանխիկ գործարքների դիմաց ստանում են 2% հետվճար (քեշբեք):
«Կրթությանը աջակցությունն ու երիտասարդների զարգացման համար նոր հնարավորությունների ստեղծումը Յունիբանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարեւոր ուղղություններից են։ «U-Teenager» ակցիայի միջոցով բանկը նպատակ ունի ոչ միայն երիտասարդ հաճախորդներին առաջարկել ժամանակակից ֆինանսական գործիքներ, այլեւ աջակցել նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու եւ զարգանալու նրանց ձգտմանը»,- ասվում է բանկի հաղորդագրությունում:

Юнибанк запустил новую акцию для держателей карт Arca «U-Teenager»
Юнибанк запустил новую акцию для держателей карт Arca «U-Teenager», главный приз которой составляет 1 500 000 драмов на участие в летней образовательной программе в одном из ведущих университетов за границей. Банк сообщил, что акция будет проводиться до 31 марта 2027 года.
Для участия необходимо в указанный период оформить онлайн карту Arca «U-Teenager» через QR-код и совершить безналичные транзакции. Три держателя карт, совершившие наибольшее количество безналичных транзакций, получат призы. Победитель получит главный приз — участие в летней образовательной программе за границей, а участники, занявшие второе и третье места, получат ноутбуки.
К акции также могут присоединиться высшие учебные заведения Армении, разместив QR-код, через который студенты могут оформить карту Arca «U-Teenager» онлайн. Для вузов предусмотрен отдельный приз: учебное заведение, студенты которого оформят наибольшее количество карт Arca «U-Teenager» через предоставленный QR-код в период проведения акции, получит финансовую поддержку на модернизацию компьютерного класса или приобретение другого технического оборудования.
Карта Arca «U-Teenager» выдается и доставляется бесплатно. Держатели карт Arca получают 2% кэшбэк за безналичные транзакции.
«Поддержка образования и создание новых возможностей для развития молодежи являются важными направлениями корпоративной социальной ответственности Юнибанка. С помощью акции «U-Teenager» банк стремится не только предложить молодым клиентам современные финансовые инструменты, но и поддержать их стремление к получению новых знаний и развитию», — говорится в сообщении банка.