Փաշինյանը նշանակել է կրթության և տնտեսության փոխնախարարներ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշանակել է նոր փոխնախարարներ կրթության և տնտեսության նախարարություններում, ինչպես նաև կրկին նշանակել է Արամազդ Ղալամքարյանին Ջրային կոմիտեի նախագահ:
Աննա Բաբաջանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի փոխնախարար:
Նա բարձրագույն կրթություն է ստացել Հայաստանում և Միացյալ Թագավորությունում: 2017-2018 թվականներին նա սովորել է Քեմբրիջի համալսարանում, որտեղ ստացել է կրթության մագիստրոսի աստիճան (MPhil) գլոբալացման և միջազգային զարգացման մասնագիտությամբ:
2015-2017 թվականներին նա աշխատել է Երևանի Անանիա Շիրազի լիցեյում որպես անգլերենի ուսուցիչ, ինչպես նաև դասավանդել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի Դիլիջանի մասնաճյուղում:
2019-2022 թվականներին, որպես համակարգող փորձագետ, նա մասնակցել է նոր պետական չափանիշների մշակման աշխատանքային խմբի, որը գործում էր Համաշխարհային բանկի EU4Innovation ծրագրի շրջանակներում:
Կրիստինա Թաթարյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի փոխնախարար:
Թաթարյանը կրթություն է ստացել Միացյալ Թագավորությունում: 2010-2014 թվականներին նա սովորել է Դին Քլոուս դպրոցում, իսկ 2015-2018 թվականներին շարունակել է ուսումը Դյուրմի համալսարանում, որտեղ ստացել է անգլերեն գրականության բակալավրի աստիճան:
2020-2021 թվականներին նա սովորել է Արևելյան Անգլիայի համալսարանում, որտեղ ստացել է գրական թարգմանության մագիստրոսի աստիճան:
2021-2024 թվականներին նա ծառայել է Asymptote Journal-ի Հայաստանի խմբագիր:
Լևոն Մովսիսյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական փոխնախարար:
2011-2014 թվականներին Մովսիսյանը սովորել է Օքսֆորդի համալսարանում, որտեղ ստացել է դոկտորի աստիճան:
Նա նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական փոխնախարար սեպտեմբերի 2-ից:
Տիգրան Գասպարյանը նշանակվել է տնտեսական փոխնախարար:
2019 թվականին նա ստացել է խաղաղության և անվտանգության ուսումնասիրությունների մագիստրոսի աստիճան Համբուրգի համալսարանում:

Prime Minister Nikol Pashinyan has appointed new deputy ministers at Armenia’s education and economy ministries and reappointed Aramazd Ghalamkaryan as Water Committee chairman.
Anna Babajanyan has been appointed Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia.
She received higher education in Armenia and the United Kingdom. From 2017 to 2018, she studied at the University of Cambridge, earning a Master of Philosophy (MPhil) in Education with a specialization in Globalisation and International Development.
From 2015 to 2017, she worked as an English teacher at the Anania Shirakatsy Lyceum in Yerevan, while also teaching at the Dilijan branch of the American University of Armenia.
From 2019 to 2022, as a coordinating expert, she participated in the working group developing the new State Standard for General Education under the World Bank’s EU4Innovation program.
Kristina Tataryan has been appointed Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia.
Tataryan was educated in the United Kingdom. From 2010 to 2014, she studied at Dean Close School. From 2015 to 2018, she continued her studies at Durham University, earning a bachelor’s degree in English Literature.
From 2021 to 2024, she served as Armenia editor for Asymptote Journal, an international publication specializing in translations of world literature.
Levon Movsisyan has been appointed Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia.
From 2011 to 2014, Movsisyan studied at the University of Oxford, earning a doctorate. He was appointed Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia effective Sept. 2, 2026.