Փաշինյանը նշանակել է կրթության և տնտեսության փոխնախարարներ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշանակել է նոր փոխնախարարներ կրթության և տնտեսության նախարարություններում, ինչպես նաև կրկին նշանակել է Արամազդ Ղալամքարյանին Ջրային կոմիտեի նախագահ:
Աննա Բաբաջանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի փոխնախարար:
Նա բարձրագույն կրթություն է ստացել Հայաստանում և Միացյալ Թագավորությունում: 2017-2018 թվականներին նա սովորել է Քեմբրիջի համալսարանում, որտեղ ստացել է կրթության մագիստրոսի աստիճան (MPhil) գլոբալացման և միջազգային զարգացման մասնագիտությամբ:
2015-2017 թվականներին նա աշխատել է Երևանի Անանիա Շիրազի լիցեյում որպես անգլերենի ուսուցիչ, ինչպես նաև դասավանդել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի Դիլիջանի մասնաճյուղում:
2019-2022 թվականներին, որպես համակարգող փորձագետ, նա մասնակցել է նոր պետական չափանիշների մշակման աշխատանքային խմբի, որը գործում էր Համաշխարհային բանկի EU4Innovation ծրագրի շրջանակներում:
Կրիստինա Թաթարյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի փոխնախարար:
Թաթարյանը կրթություն է ստացել Միացյալ Թագավորությունում: 2010-2014 թվականներին նա սովորել է Դին Քլոուս դպրոցում, իսկ 2015-2018 թվականներին շարունակել է ուսումը Դյուրմի համալսարանում, որտեղ ստացել է անգլերեն գրականության բակալավրի աստիճան:
2020-2021 թվականներին նա սովորել է Արևելյան Անգլիայի համալսարանում, որտեղ ստացել է գրական թարգմանության մագիստրոսի աստիճան:
2021-2024 թվականներին նա ծառայել է Asymptote Journal-ի Հայաստանի խմբագիր:
Լևոն Մովսիսյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական փոխնախարար:
2011-2014 թվականներին Մովսիսյանը սովորել է Օքսֆորդի համալսարանում, որտեղ ստացել է դոկտորի աստիճան:
Նա նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական փոխնախարար սեպտեմբերի 2-ից:
Տիգրան Գասպարյանը նշանակվել է տնտեսական փոխնախարար:
2019 թվականին նա ստացել է խաղաղության և անվտանգության ուսումնասիրությունների մագիստրոսի աստիճան Համբուրգի համալսարանում:

Пашинян назначил заместителей министров образования и экономики
Премьер-министр Армении Никол Пашинян назначил новых заместителей министров в министерствах образования и экономики, а также повторно назначил Арамазда Галамкярана председателем Водного комитета.
Анна Бабаджанян назначена заместителем министра образования, науки, культуры и спорта Республики Армения.
Она получила высшее образование в Армении и Великобритании. С 2017 по 2018 год она училась в Кембриджском университете, получив степень магистра философии (MPhil) в области образования с специализацией в глобализации и международном развитии.
С 2015 по 2017 год она работала учителем английского языка в лицее Анатолия Ширака в Ереване, а также преподавала в филиале Американского университета Армении.
С 2019 по 2022 год, в качестве координирующего эксперта, она участвовала в рабочей группе по разработке нового государственного стандарта общего образования в рамках программы EU4Innovation Всемирного банка.
Кристина Татаян назначена заместителем министра образования, науки, культуры и спорта Республики Армения.
Татаян получила образование в Великобритании. С 2010 по 2014 год она училась в школе Дин Клоус, а с 2015 по 2018 год продолжила обучение в Университете Дарема, получив степень бакалавра по английской литературе.
С 2021 по 2024 год она работала редактором Армении в журнале Asymptote, международном издании, специализирующемся на переводах мировой литературы.