Խաչատուրյան տանիքի պաշտոնական բացումը IDBank-ի աջակցությամբ
Երևանի կենտրոնում, Խաչատուրյան համերգասրահի տանիքում, բացվեց Խաչատուրյան տանիքը IDBank-ի աջակցությամբ, վերածելով մայրաքաղաքի գեղեցիկ տանիքներից մեկը ամառային մշակութային երեկոների, համերգների և անմոռանալի հավաքների նոր վայրի:
Այս համագործակցության շրջանակներում IDBank-ը մեկնարկել է 35-ամյակին նվիրված միջոցառումների շարք:
«Մենք շարունակելու ենք մեր 35 տարվա ընթացքում ձեռք բերած փորձն ու գիտելիքները նվիրել ոչ միայն մեր զարգացմանը, այլ նաև մեր քաղաքի և երկրի առաջընթացին, կիսելով մեր հաջողությունները մեր հասարակության հետ: Մենք արդեն հայտարարել ենք, որ 35-ամյակին ի պատիվ, վերանորոգելու և Երևանին կներկայացնենք Մոսկվայի պարկը, որը գտնվում է քաղաքի կենտրոնում: Բացի այդ, մենք պատրաստվում ենք միանալ մեկ այլ նախագծի, որը մաս է կազմում քաղաքի մշակութային ժառանգությանը, որի մանրամասները դեռևս չեմ բացահայտի», - ասաց IDBank-ի կառավարման խորհրդի նախագահ Մհեր Աբրահամյանը:
Խաչատուրյան տանիքի հանդիսավոր բացման համերգին մասնակցեց մոտ 700 հանդիսատես: Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը, Maestro Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ և հայտնի հայկական կատարողների մասնակցությամբ, ներկայացրեց «Երևանյան գալա» համերգային ծրագիրը:
«Մենք գտնվում ենք Երևանի ամենագեղեցիկ տանիքում: Հավատում եմ, որ երբ Ալեքսանդր Թամանյանը նախագծել է շենքը, նա պատկերացնում էր, որ ժամանակի ընթացքում այս տարածքը լիովին կօգտագործվի», - ասաց Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և Խաչատուրյան համերգասրահի տնօրեն Նորայր Նազարյանը:
Այսպիսով, պաշտոնապես բացվեց Խաչատուրյան համերգասրահի պատմության նոր գլուխ: Այս տանիքում ամառը խոստանում է լինել զով և լիOutstanding երաժշտությամբ: Օգոստոսին սպասվում են ավելի շատ համերգներ և մշակութային միջոցառումներ, որտեղ IDBank-ը կրկին հանդես է գալու որպես գլխավոր գործընկեր:

В центре Еревана, на крыше Концертного зала имени Арама Хачатуряна, открылась крыша Хачатуряна при поддержке IDBank, превратив одну из самых красивых крыш столицы в новое место для летних культурных вечеров, концертов и незабываемых встреч.
В рамках этого сотрудничества IDBank запустил серию юбилейных мероприятий, посвященных своему 35-летию.
«Мы продолжим посвящать опыт и знания, которые мы накопили за 35 лет, не только нашему собственному развитию, но и прогрессу нашего города и страны, делясь нашим успехом с обществом. Мы уже объявили, что в честь нашего 35-летия мы отремонтируем и представим Московский парк Еревану, расположенный в центре города. Кроме того, мы готовимся присоединиться к другому проекту, который является частью культурного наследия города, детали которого я пока не раскрою», - заявил председатель правления IDBank Мгер Абрамян.
На торжественном концерте открытия крыши Хачатуряна присутствовало около 700 зрителей. Национальный филармонический оркестр Армении под управлением маэстро Эдуарда Топчяна и с участием популярных армянских исполнителей представил концертную программу «Ереванская Гала».
«Мы на самой красивой крыше Еревана. Я верю, что когда Александр Таманян проектировал здание, он представлял, что со временем это пространство будет полностью использовано», - сказал Норайр Назарян, директор Национального филармонического оркестра Армении и Концертного зала имени Арама Хачатуряна.
Таким образом, официально открыта новая глава в истории Концертного зала имени Арама Хачатуряна. На этой крыше лето обещает быть прохладным и наполненным выдающейся музыкой. В августе ожидается еще больше концертов и культурных мероприятий, где IDBank снова выступит в качестве генерального партнера.