Խաչատուրյան տանիքի պաշտոնական բացումը IDBank-ի աջակցությամբ
Երևանի կենտրոնում, Խաչատուրյան համերգասրահի տանիքում, բացվեց Խաչատուրյան տանիքը IDBank-ի աջակցությամբ, վերածելով մայրաքաղաքի գեղեցիկ տանիքներից մեկը ամառային մշակութային երեկոների, համերգների և անմոռանալի հավաքների նոր վայրի:
Այս համագործակցության շրջանակներում IDBank-ը մեկնարկել է 35-ամյակին նվիրված միջոցառումների շարք:
«Մենք շարունակելու ենք մեր 35 տարվա ընթացքում ձեռք բերած փորձն ու գիտելիքները նվիրել ոչ միայն մեր զարգացմանը, այլ նաև մեր քաղաքի և երկրի առաջընթացին, կիսելով մեր հաջողությունները մեր հասարակության հետ: Մենք արդեն հայտարարել ենք, որ 35-ամյակին ի պատիվ, վերանորոգելու և Երևանին կներկայացնենք Մոսկվայի պարկը, որը գտնվում է քաղաքի կենտրոնում: Բացի այդ, մենք պատրաստվում ենք միանալ մեկ այլ նախագծի, որը մաս է կազմում քաղաքի մշակութային ժառանգությանը, որի մանրամասները դեռևս չեմ բացահայտի», - ասաց IDBank-ի կառավարման խորհրդի նախագահ Մհեր Աբրահամյանը:
Խաչատուրյան տանիքի հանդիսավոր բացման համերգին մասնակցեց մոտ 700 հանդիսատես: Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը, Maestro Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ և հայտնի հայկական կատարողների մասնակցությամբ, ներկայացրեց «Երևանյան գալա» համերգային ծրագիրը:
«Մենք գտնվում ենք Երևանի ամենագեղեցիկ տանիքում: Հավատում եմ, որ երբ Ալեքսանդր Թամանյանը նախագծել է շենքը, նա պատկերացնում էր, որ ժամանակի ընթացքում այս տարածքը լիովին կօգտագործվի», - ասաց Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և Խաչատուրյան համերգասրահի տնօրեն Նորայր Նազարյանը:
Այսպիսով, պաշտոնապես բացվեց Խաչատուրյան համերգասրահի պատմության նոր գլուխ: Այս տանիքում ամառը խոստանում է լինել զով և լիOutstanding երաժշտությամբ: Օգոստոսին սպասվում են ավելի շատ համերգներ և մշակութային միջոցառումներ, որտեղ IDBank-ը կրկին հանդես է գալու որպես գլխավոր գործընկեր:

News | 2026/07/28 18:09
In the heart of Yerevan, on the rooftop of the Aram Khachaturian Concert Hall, Khachaturian Rooftop opened with the support of IDBank, turning one of the capital’s most beautiful rooftops into a new venue for summer cultural evenings, concerts, and unforgettable gatherings.
With this collaboration, IDBank launched a series of anniversary events dedicated to its 35th anniversary.
“We will continue to dedicate the experience and knowledge we have accumulated over 35 years not only to our own development but also to the progress of our city and country, sharing our success with our society. We have already announced that, in celebration of our 35th anniversary, we will renovate and present Moscow Park to Yerevan, located in the heart of the city. Furthermore, we are preparing to join another project that is part of the city’s cultural heritage, the details of which I will not disclose just yet,” stated Mher Abrahamyan, Chairman of the Management Board of IDBank.
About 700 spectators enjoyed the grand opening concert of Khachaturian Rooftop. The National Philharmonic Orchestra of Armenia, under the baton of Maestro Eduard Topchjan and featuring popular Armenian performers, presented the “Yerevan Gala” concert program.
“We are on Yerevan’s most beautiful rooftop. I believe that when Alexander Tamanyan designed the building, he envisioned that over time this space would be fully utilized,” stated Norayr Nazaryan, Director of the National Philharmonic Orchestra of Armenia and the Aram Khachaturian Concert Hall.
Thus, a new chapter in the history of the Aram Khachaturian Concert Hall has been officially opened. On this rooftop, the summer promises to be cool and filled with outstanding music. More concerts and cultural events are expected in August, with IDBank once again serving as the general partner.