Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վիետնամի փոխնախագահ Վո Թի Անչուանի հետ կարճ հանդիպում է ունեցել Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) գագաթաժողովի շրջանակներում:
Երկու պաշտոնյաները ընդգծել են Հայաստանի և Վիետնամի միջև հաստատված բարեկամական հարաբերությունները, նշելով քաղաքական, տնտեսական և մշակութային կապերի շարունակական զարգացման կարևորությունը:
Վարչապետ Փաշինյանը հիշեցրել է 2019 թվականին Վիետնամ կատարած պաշտոնական այցը և ընդգծել բարձր մակարդակի շփումների ինտենսիվացման և փոխայցերի կազմակերպման կարևորությունը:
Կողմերը նաև քննարկել են երկկողմ օրակարգի առաջխաղացման ուղղությամբ հաջորդ քայլերը:
Փաշինյանը գտնվում է Ղրղզստանում՝ ՇՀԿ-ի գագաթաժողովին և առնչվող միջոցառումներին մասնակցելու համար: Նրան սպասվում է հանդիպում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:

Армения и Вьетнам стремятся углубить двустороннее сотрудничество
Премьер-министр Никол Пашинян провел короткую встречу с вьетнамским вице-президентом Во Тхи Ань Чуаном на полях саммита Шанхайской организации сотрудничества (ШОС):
Оба официальных лица подчеркнули дружеские отношения между Арменией и Вьетнамом, отметив важность постоянного развития политических, экономических и культурных связей:
Премьер-министр Пашинян напомнил о своем официальном визите во Вьетнам в 2019 году и подчеркнул важность интенсификации контактов на высоком уровне и организации взаимных визитов:
Стороны также обсудили дальнейшие шаги по продвижению двусторонней повестки:
Пашинян находится в Кыргызстане для участия в саммите ШОС и сопутствующих мероприятиях. Также запланирована встреча с президентом России Владимиром Путиным: