Հայաստանի ԱԳ նախարարությունը վերանվանվել է միջազգային առևտրի նախարարություն
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը պաշտոնապես վերանվանվել է արտաքին գործերի և միջազգային առևտրի նախարարություն:
Օրենսդրական փոփոխությունը ուժի մեջ է մտել:
«Այսօր ուժի մեջ է մտել կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքը, ըստ որի արտաքին գործերի նախարարությունը վերանվանվում է արտաքին գործերի և միջազգային առևտրի նախարարություն», - ասված է հայտարարության մեջ:
Օգոստոսի 27-ին Ազգային ժողովը երկրորդ և վերջնական ընթերցմամբ ընդունել է օրենքի նախագիծ, որը նախատեսում է համապատասխան փոփոխություններ կառավարության կառուցվածքի և կազմի մասին օրենքում: Փոփոխությունների շրջանակում նաև երկու այլ նախարարությունների անվանումները կփոխվեն՝ բացի արտաքին գործերի նախարարությունից:

Министерство иностранных дел Армении официально переименовано в Министерство иностранных дел и международной торговли.
Законодательная поправка вступила в силу.
«Сегодня вступил в силу закон, вносящий изменения в закон о структуре и деятельности правительства, согласно которому Министерство иностранных дел переименовывается в Министерство иностранных дел и международной торговли», - говорится в заявлении.
27 августа Национальное собрание приняло во втором и окончательном чтении законопроект, предусматривающий соответствующие изменения в закон о структуре и составе правительства. В соответствии с изменениями также будут изменены названия двух других министерств, помимо Министерства иностранных дел.