Հայաստանի ԱԳ նախարարությունը վերանվանվել է միջազգային առևտրի նախարարություն
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը պաշտոնապես վերանվանվել է արտաքին գործերի և միջազգային առևտրի նախարարություն:
Օրենսդրական փոփոխությունը ուժի մեջ է մտել:
«Այսօր ուժի մեջ է մտել կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքը, ըստ որի արտաքին գործերի նախարարությունը վերանվանվում է արտաքին գործերի և միջազգային առևտրի նախարարություն», - ասված է հայտարարության մեջ:
Օգոստոսի 27-ին Ազգային ժողովը երկրորդ և վերջնական ընթերցմամբ ընդունել է օրենքի նախագիծ, որը նախատեսում է համապատասխան փոփոխություններ կառավարության կառուցվածքի և կազմի մասին օրենքում: Փոփոխությունների շրջանակում նաև երկու այլ նախարարությունների անվանումները կփոխվեն՝ բացի արտաքին գործերի նախարարությունից:

The Armenian Ministry of Foreign Affairs has officially been renamed the Ministry of Foreign Affairs and International Trade.
The legislative amendment has entered into force.
“Today, the law amending the Law on the Structure and Activities of the Government entered into force, under which the Ministry of Foreign Affairs is renamed the Ministry of Foreign Affairs and International Trade,” the statement said.
On August 27, the National Assembly adopted in the second and final reading a bill providing for corresponding amendments to the Law on the Structure and Composition of the Government. Under the changes, the names of two other ministries will also be changed in addition to the Foreign Ministry.