WOO X-ը ստորագրել է համագործակցության հուշագիր Payward Services-ի հետ
15 ՀՈՒԼԻՍԻ, 2026 – WOO X-ը, որը հանդիսանում է առաջատար կենտրոնացված թվային ակտիվների փոխանակում, և Payward Services-ը, Payward-ի B2B ենթակառուցվածքային հարթակը, որը ղեկավարում է համաշխարհային կրիպտո հարթակ Kraken-ը, ստորագրել են համագործակցության հուշագիր (MOU)՝ WOO X-ի եվրոպացի օգտատերերին կրիպտո առևտուր մատուցելու նպատակով Payward Services-ի առևտրային ծառայությունների առաջարկի միջոցով:
Համաձայն համաձայնագրի, ընկերությունները նախատեսում են ակտիվացնել WOO X-ի ԵՄ օգտատերերի համար կրիպտո առևտուրը, որը կօգտագործի Payward-ի կարգավորվող եվրոպական ենթակառուցվածքն ու լիցենզիաները: WOO X-ը կդառնա Payward Services-ի առևտրային ծառայությունների առաջարկից օգտվող ֆինանսական հաստատությունների աճող ցուցակի մի մասը, այդ թվում՝ bunq, Եվրոպայի առաջատար նեոբանկերից մեկը:
«Մենք ուրախ ենք WOO X-ին բերել Payward-ի կարգավորվող ենթակառուցվածքի 15 տարվա ուժը, ստեղծելով հեշտ ճանապարհ՝ բավարարելու հաճախորդների պահանջը ընդլայնված առևտրային առաջարկով և ճիշտ լիցենզիաներով՝ կրիպտո առևտուրը բացելու համար ամբողջ ԵՄ-ում: Երբ գործընկերները աշխատում են Payward Services-ի հետ, նրանք կարող են սկսել կրիպտո առևտուրը մի քանի շաբաթվա ընթացքում՝ առանց բարդ ներքին ենթակառուցվածք ստեղծելու», - ասաց Mark Greenberg-ը, Payward Services-ի գլոբալ ղեկավար:
MOU-ն ծառայում է որպես ապագա համագործակցության հիմնարար շրջանակ: Երկու կողմերը կիսվելու են հետագա գործողությունների մասին տեղեկություններով, երբ կոնկրետ նախաձեռնություններ վերջնականացվեն:
WOO X-ի մասին
WOO X-ը առաջատար կենտրոնացված թվային ակտիվների փոխանակում է, որը ստեղծվել է առևտրականների կողմից, առևտրականների համար: WOO X-ը առաջարկում է բարձրակարգ առևտրային միջավայր, որը հարմարեցված է ինչպես մանրածախ, այնպես էլ ինստիտուցիոնալ ներդրողների համար:
Payward Services-ի մասին
Payward Services-ը B2B ենթակառուցվածքային հարթակ է, որը հիմնված է Kraken-ի 15 տարվա գործունեության վրա, աշխարհի ամենամեծ կրիպտո հարթակներից մեկի:

JULY 15, 2026 – WOO X, a leading global centralized digital asset exchange, and Payward Services, the B2B infrastructure platform from Payward, the company behind global crypto platform Kraken, have signed a Memorandum of Understanding (MOU) to bring crypto trading to WOO X's European users through Payward Services’ trading-as-a-service offering.
Under the agreement, the companies intend to enable spot crypto trading for WOO X’s EU users powered by Payward's regulated European infrastructure and licensing. WOO X will join a growing roster of financial institutions using Payward Services’ trading-as-a-service offering, including bunq, one of Europe's leading neobanks.
"We're excited to bring WOO X the power of fifteen years of Payward's regulated infrastructure, creating an easy path to meet customer demand with an expanded trading offering and the right licenses to unlock crypto trading across the EU. When partners work with Payward Services, they can launch crypto trading in a few weeks without building complex in-house infrastructure," said Mark Greenberg, Global Head of Payward Services.
The MOU serves as a foundational framework for future cooperation. Both entities will share further operational updates as specific initiatives are finalized.
About WOO X
WOO X is a leading global centralized digital asset exchange built by traders, for traders. Backed by YZi Labs (formerly Binance Labs) and engineered by a premier team of quantitative traders, engineers, and technologists originating from top-tier Web2 and Web3 projects, WOO X delivers an elite trading environment tailored for both retail and institutional investors.
About Payward Services
Payward Services is the B2B infrastructure platform built on 15 years of operating Kraken, one of the world's largest crypto platforms.