ԵՐԵՎԱՆ, 30 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. ՎՏԲ (Հայաստան) բանկի մանրածախ հաճախորդները կարող են բացել «Ստաբիլ» ավանդը 10% տարեկան տոկոսադրույքով, եթե գումարը ներդրվում է ազգային արժույթով 12 ամսվա ժամկետով: Այս արտադրանքը համադրում է մրցունակ եկամտաբերություն, ճկուն սպասարկման պայմաններ և հնարավորություն՝ ձևակերպելու բանկի մոբիլային հավելվածում կամ բանկի մասնաճյուղերում:
Ավանդի «Ստաբիլ» առավելագույն տոկոսադրույքը ՀՀ դրամով կազմում է 10% տարեկան (արդյունավետ տոկոսադրույքը՝ մինչև 9.97% տարեկան)՝ 4 միլիոն դրամից սկսած:
Ավանդ բացող հաճախորդները, ովքեր ներդրում են կատարում 4 միլիոն դրամից, կարող են միանալ ՎՏԲ (Հայաստան) «Պրիվիլեգիա» անհատական փաթեթին, որը բացում է մուտք դեպի լայնածավալ ծառայություններ և արտոնություններ:
«Ստաբիլ» ավանդը շարունակում է բարձր պահանջարկ ունենալ մեր հաճախորդների շրջանում: 2026 թվականի առաջին կիսամյակի արդյունքներով ավանդի պորտֆելը աճել է 50%՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, իսկ ձևավորված ավանդների քանակը՝ 20%: Ապրանքի բարձր պահանջարկը պայմանավորված է ոչ միայն մրցունակ տոկոսադրույքով, այլև հաճախորդների ծառայությունների զարգացմանը: Ավանդի ձևակերպման ժամանակ հաճախորդները ստանում են հատուկ պայմաններով սպասարկում «Պրիվիլեգիա» գոտիներում:
Ավանդի տոկոսները վճարվում են հաճախորդի ընտրությամբ՝ ժամկետի ավարտին, ամսական կամ ամսական կապիտալիզացիայով: Գումարները կարող են ներդրվել երեք արժույթներով՝ ՀՀ դրամով, ռուսական ռուբլով և եվրոյով:
Ավանդի «Ստաբիլ» պայմանների մասին մանրամասն տեղեկություններ հասանելի են բանկի պաշտոնական կայքում, ՎՏԲ (Հայաստան) մասնաճյուղերում և 87 87 հեռախոսահամարով:
Ֆիզիկական անձանց խնայողությունները երաշխավորված են ավանդների փոխհատուցման երաշխավորման հիմնադրամով: Ավանդների տոկոսների եկամտային հարկը կազմում է 10% տարեկան:

ЕРЕВАН, 30 июля. /АРКА/. Розничные клиенты ВТБ (Армения) могут оформить вклад «Стабильный» по ставке до 10% годовых при размещении средств в национальной валюте сроком на 12 месяцев. Продукт сочетает конкурентную доходность, гибкие условия обслуживания и возможность оформления в мобильном приложении или в отделениях банка.
Максимальная процентная ставка по вкладу «Стабильный» в драмах РА составляет 10% годовых (эффективная процентная ставка: до 9,97% годовых) при размещении средств сроком на 1 год на сумму от 4 млн драмов.
Дополнительным преимуществом для клиентов, открывающих вклад на сумму от 4 млн драмов РА, является возможность подключения к индивидуальному пакету «Привилегия» ВТБ (Армения). Пакет открывает доступ к расширенному спектру сервисов и привилегий, обеспечивающих высокий уровень комфорта и персонализированного обслуживания как для самого клиента, так и для одного члена его семьи.
«Вклад „Стабильный“ продолжает пользоваться высоким спросом среди наших клиентов. По итогам первого полугодия 2026 года портфель вклада вырос на 50% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, а количество оформленных вкладов увеличилось на 20%. Высокий спрос на продукт обусловлен не только конкурентной процентной ставкой, но и развитием клиентских сервисов. При оформлении вклада клиенты получают доступ к обслуживанию на специальных условиях в зонах „Привилегия“, сеть которых продолжает расширяться по всей стране», — прокомментировал заместитель генерального директора — председателя директората ВТБ (Армения) Тарас Кладченко.
Проценты по вкладу выплачиваются по выбору клиента: в конце срока размещения, ежемесячно либо с ежемесячной капитализацией. Размещение средств доступно в трех валютах: драмах РА, российских рублях и евро.
Подробная информация об условиях вклада «Стабильный» доступна на официальном сайте банка, в отделениях ВТБ (Армения), а также в Контактном центре по телефону 87 87.
Сбережения физлиц гарантированы Фондом гарантирования возмещения вкладов. Подоходный налог с процентов по депозитам составляет 10% годовых.