ՎՏԲ (Հայաստան): «Ստաբիլ» ավանդ — մինչև 10% տարեկան և ձևակերպում մոբիլային հավելվածում
ՎՏԲ (Հայաստան) հաճախորդները կարող են ձևակերպել «Ստաբիլ» ավանդ 10% տարեկան տոկոսադրույքով, որը նախատեսված է 12 ամսվա համար:
Այս ապրանքը համադրում է մրցունակ եկամտաբերություն, ճկուն սպասարկման պայմաններ և հնարավորություն մոբիլային հավելվածի կամ բանկի մասնաճյուղերում ձևակերպելու:
Ավանդի առավելագույն տոկոսադրույքը կազմում է 10% տարեկան (արդյունավետ տոկոսադրույքը՝ մինչև 9.97% տարեկան) 4 միլիոն դրամից սկսած:
Հավելյալ առավելություն է այն, որ 4 միլիոն դրամից բարձր ավանդ բացող հաճախորդները կարող են միանալ «Պրիվիլեգիա» հատուկ փաթեթին:
«Ստաբիլ» ավանդը շարունակում է մեծ պահանջարկ ունենալ հաճախորդների շրջանում: 2026 թվականի առաջին կեսի արդյունքներով ավանդի պորտֆելը աճել է 50%-ով:
Ավանդի տոկոսները վճարվում են հաճախորդի ընտրությամբ՝ ժամկետի ավարտին, ամսական կամ ամսական կապիտալիզացիայով:

VTB (Armenia): 'Stable' deposit — up to 10% annual interest and registration via mobile app
Retail clients of VTB (Armenia) can open a 'Stable' deposit with an interest rate of up to 10% per annum for a period of 12 months.
This product combines competitive yield, flexible service conditions, and the option to register via the mobile app or at bank branches.
The maximum interest rate for the 'Stable' deposit is 10% per annum (effective interest rate: up to 9.97% per annum) for a deposit amount starting from 4 million drams.
An additional advantage for clients opening a deposit of 4 million drams or more is the option to connect to the individual 'Privilege' package of VTB (Armenia).
“The 'Stable' deposit continues to be in high demand among our clients. As of the first half of 2026, the deposit portfolio has grown by 50% compared to the same period last year,” commented Taras Kladchenko, Deputy General Director of VTB (Armenia).
Interest on the deposit is paid at the client's choice: at the end of the term, monthly, or with monthly capitalization.