ՎՏԲ (Հայաստան): «Ստաբիլ» ավանդ — մինչև 10% տարեկան և ձևակերպում մոբիլային հավելվածում
ՎՏԲ (Հայաստան) հաճախորդները կարող են ձևակերպել «Ստաբիլ» ավանդ 10% տարեկան տոկոսադրույքով, որը նախատեսված է 12 ամսվա համար:
Այս ապրանքը համադրում է մրցունակ եկամտաբերություն, ճկուն սպասարկման պայմաններ և հնարավորություն մոբիլային հավելվածի կամ բանկի մասնաճյուղերում ձևակերպելու:
Ավանդի առավելագույն տոկոսադրույքը կազմում է 10% տարեկան (արդյունավետ տոկոսադրույքը՝ մինչև 9.97% տարեկան) 4 միլիոն դրամից սկսած:
Հավելյալ առավելություն է այն, որ 4 միլիոն դրամից բարձր ավանդ բացող հաճախորդները կարող են միանալ «Պրիվիլեգիա» հատուկ փաթեթին:
«Ստաբիլ» ավանդը շարունակում է մեծ պահանջարկ ունենալ հաճախորդների շրջանում: 2026 թվականի առաջին կեսի արդյունքներով ավանդի պորտֆելը աճել է 50%-ով:
Ավանդի տոկոսները վճարվում են հաճախորդի ընտրությամբ՝ ժամկետի ավարտին, ամսական կամ ամսական կապիտալիզացիայով:

ВТБ (Армения): вклад «Стабильный» — до 10% годовых и оформление в мобильном приложении
Розничные клиенты ВТБ (Армения) могут оформить вклад «Стабильный» по ставке до 10% годовых при размещении средств в национальной валюте сроком на 12 месяцев.
Продукт сочетает конкурентную доходность, гибкие условия обслуживания и возможность оформления в мобильном приложении или в отделениях банка.
Максимальная процентная ставка по вкладу «Стабильный» составляет 10% годовых (эффективная процентная ставка: до 9,97% годовых) при размещении средств сроком на 1 год на сумму от 4 млн драмов.
Дополнительным преимуществом для клиентов, открывающих вклад на сумму от 4 млн драмов, является возможность подключения к индивидуальному пакету «Привилегия» ВТБ (Армения).
«Вклад „Стабильный“ продолжает пользоваться высоким спросом среди наших клиентов. По итогам первого полугодия 2026 года портфель вклада вырос на 50% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года», - прокомментировал заместитель генерального директора ВТБ (Армения) Тарас Кладченко.
Проценты по вкладу выплачиваются по выбору клиента: в конце срока размещения, ежемесячно либо с ежемесячной капитализацией.