ԵՐԵՎԱՆ, 3 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Վոդնային կոմիտեն և «Վեոլիա Ջուր» հերքել են տեղեկությունները, ըստ որոնց, Երևանի ջրամատակարարման գրաֆիկը փոխվել է և վատացել։ Նրանք հայտարարեցին, որ գործող գրաֆիկը չի փոխվել, և ջրամատակարարման ժամանակացույցը, որը հրապարակվել է 2023 թվականի ապրիլի 3-ին, դեռևս ուժի մեջ չէ։
«Վեոլիա Ջուր»-ը, ըստ կառավարության միջամտության, վերանայել է ջրամատակարարման գրաֆիկը և պարտավորվել է կատարել ջրամատակարարման համակարգերի վերանորոգման աշխատանքներ, ինչպես նաև նոր ջրառsources հայտնաբերել»,- նշվում է հայտարարությունում։
Հաղորդվում է, որ ներկայումս Երևանում ջրամատակարարման գործող գրաֆիկը պահպանվում է, իսկ «Վեոլիա Ջուր»-ը նախատեսել է 17-ժամյա ջրամատակարարում որոշ բաժանորդների համար, իսկ մյուսների համար՝ 19-ժամյա կամ 24-ժամյա ռեժիմ։

ЕРЕВАН, 3 июля. /АРКА/. Водный комитет Армении и ЗАО «Веолия Джур» опровергли сообщения о том, что график подачи питьевой воды в Ереване нарушен. Они заявили, что действующий график не изменился и что график, опубликованный 3 апреля 2023 года, пока не вступил в силу.
«Веолия Джур», в результате вмешательства правительства, пересмотрела график водоснабжения и обязалась провести работы по капитальному ремонту систем водоснабжения, а также выявить новые источники воды, - говорится в сообщении.
Сообщается, что на данный момент в Ереване сохраняется действующий график водоснабжения, при этом «Веолия Джур» предусмотрела 17-часовой режим водоснабжения для некоторых абонентов, а для других - 19-часовой или круглосуточный режим.