ԵՐԵՎԱՆ, 3 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Վոդնային կոմիտեն և «Վեոլիա Ջուր» հերքել են տեղեկությունները, ըստ որոնց, Երևանի ջրամատակարարման գրաֆիկը փոխվել է և վատացել։ Նրանք հայտարարեցին, որ գործող գրաֆիկը չի փոխվել, և ջրամատակարարման ժամանակացույցը, որը հրապարակվել է 2023 թվականի ապրիլի 3-ին, դեռևս ուժի մեջ չէ։
«Վեոլիա Ջուր»-ը, ըստ կառավարության միջամտության, վերանայել է ջրամատակարարման գրաֆիկը և պարտավորվել է կատարել ջրամատակարարման համակարգերի վերանորոգման աշխատանքներ, ինչպես նաև նոր ջրառsources հայտնաբերել»,- նշվում է հայտարարությունում։
Հաղորդվում է, որ ներկայումս Երևանում ջրամատակարարման գործող գրաֆիկը պահպանվում է, իսկ «Վեոլիա Ջուր»-ը նախատեսել է 17-ժամյա ջրամատակարարում որոշ բաժանորդների համար, իսկ մյուսների համար՝ 19-ժամյա կամ 24-ժամյա ռեժիմ։

Water Committee and 'Veolia Jur' Deny Reports of Deterioration in Water Supply Schedule in Yerevan
YEREVAN, July 3. /ARKA/. The Water Committee of Armenia and 'Veolia Jur' have denied reports that the water supply schedule in Yerevan has been disrupted. They stated that the existing schedule has not changed and that the schedule published on April 3, 2023, has not yet come into effect.
'Veolia Jur' has revised the water supply schedule as a result of government intervention and committed to undertake repairs on the water supply systems, as well as identify new water sources, according to the statement.
It is reported that currently, the existing water supply schedule in Yerevan remains in place, with 'Veolia Jur' providing a 17-hour water supply regime for some subscribers, while others will have a 19-hour or round-the-clock supply mode.