Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել է օրենքների փաթեթ, որը խստացնում է միգրանտների գտնվելու կանոնները Ռուսաստանում: Նոր կարգավորումների համաձայն, օտարերկրյա քաղաքացիները պարտավոր կլինեն ապահովել իրենց և իրենց ընտանիքի անդամներին՝ տվյալ տարածաշրջանի համար սահմանված կենսապահովման նվազագույնից ոչ պակաս մակարդակով:
Այս գումարը չի կարող գերազանցել տվյալ տարածաշրջանում միջին ամսական աշխատավարձը: Եթե միգրանտը միաժամանակ աշխատում է Ռուսաստանի մի քանի սուբյեկտներում, ապա հաշվարկը կկատարվի այն տարածաշրջանի ցուցանիշի հիման վրա, որտեղ սահմանված պահանջն ամենաբարձրն է:
Օրենքը նաև նախատեսում է միգրանտների եկամուտների վերահսկման նոր մեխանիզմ: Հարկային մարմինները ՆԳՆ-ին կտրամադրեն տեղեկություններ միգրանտների եկամուտների մասին:

Russian President Vladimir Putin has signed a package of laws tightening migrant regulations in Russia. According to the new regulations, foreign citizens will be required to ensure that they and their family members meet at least the minimum living standards set for the region:
This amount cannot exceed the average monthly salary in that region. If a migrant works in several subjects of Russia simultaneously, the calculation will be based on the region where the requirement is highest:
The law also introduces new mechanisms for monitoring migrant incomes. Tax authorities will provide the Ministry of Internal Affairs with information about migrants' incomes: