Վառելիքի ոլորտում չստուգաչափված սարքավորումների շահագործման դեպք
ՀՀ Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը իրականացրել է վերահսկողական գործողություններ հեղուկացված ածխաջրածնային գազի վաճառքով զբաղվող «ԷԴԳԱՐ ՕԻԼ» ՍՊԸ֊ին պատկանող լցակայանում (Հասցե՝ Կոտայքի մարզ, Պռոշյան համայնք, Գևորգ Չաուշի 13):
Ստուգմամբ պարզվել է, որ ընկերությունը շահագործում է չստուգաչափված չափիչ միջոցներ, որի արդյունքում կասեցվել է լցակայանի հեղուկացված ածխաջրածնային գազի վաճառքը՝ մինչև հայտնաբերված խախտումների վերացումը:
Ընկերության տնօրենին հանձնարարվել է ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցներ և սահմանված ժամկետում վերացնել խախտումը:
Հայտնաբերված խախտումների հիմքով տնտեսվարող սուբյեկտը Օրենքով սահմանված կարգով կենթարկվի վարչական պատասխանատվության:

Case of Uncertified Equipment Operation in the Fuel Sector
The Armenian Market Surveillance Authority conducted inspections at a gas station owned by the company "EDGAR OIL," which sells liquefied hydrocarbon gas (Address: Kotayk Province, Proshyan Community, Gevorg Chaushi Street 13).
During the inspection, it was found that the company was operating unverified measuring devices, resulting in the suspension of liquefied hydrocarbon gas sales at the station until the identified violations are rectified.
The company's director has been instructed to take necessary measures and rectify the violation within the specified timeframe.
Based on the identified violations, the business entity will be subject to administrative liability as stipulated by law.