Վառելիքի ոլորտում չստուգաչափված սարքավորումների շահագործման դեպք
ՀՀ Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը իրականացրել է վերահսկողական գործողություններ հեղուկացված ածխաջրածնային գազի վաճառքով զբաղվող «ԷԴԳԱՐ ՕԻԼ» ՍՊԸ֊ին պատկանող լցակայանում (Հասցե՝ Կոտայքի մարզ, Պռոշյան համայնք, Գևորգ Չաուշի 13):
Ստուգմամբ պարզվել է, որ ընկերությունը շահագործում է չստուգաչափված չափիչ միջոցներ, որի արդյունքում կասեցվել է լցակայանի հեղուկացված ածխաջրածնային գազի վաճառքը՝ մինչև հայտնաբերված խախտումների վերացումը:
Ընկերության տնօրենին հանձնարարվել է ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցներ և սահմանված ժամկետում վերացնել խախտումը:
Հայտնաբերված խախտումների հիմքով տնտեսվարող սուբյեկտը Օրենքով սահմանված կարգով կենթարկվի վարչական պատասխանատվության:

Случай эксплуатации несертифицированного оборудования в топливной отрасли
Контрольный орган Армении провел проверки на автозаправочной станции, принадлежащей компании «ЭДГАР ОЙЛ», занимающейся продажей сжиженного углеводородного газа (адрес: Котайкская область, община Прошян, улица Геворг Чауши 13).
В ходе проверки было установлено, что компания использует несертифицированные измерительные приборы, в связи с чем продажа сжиженного углеводородного газа на автозаправочной станции была приостановлена до устранения выявленных нарушений.
Директору компании было поручено принять необходимые меры и устранить нарушение в установленный срок.
На основании выявленных нарушений хозяйствующий субъект будет подвергнут административной ответственности в соответствии с законом.