Նիկոլ Փաշինյանը Բիշքեկում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ սենատոր Սթիվ Դեյնզի գլխավորած պատվիրակության հետ: Այդ մասին հայտնում են կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերության շարունակական զարգացումը տարբեր ուղղություններով:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային գործընթացներին և տեղի ունեցող զարգացումներին: Ընդգծվել է TRIPP նախագծի դերը հաղորդակցությունների ապաշրջափակման և զարգացման գործում: Այդ համատեքստում, մտքեր են փոխանակվել նախագծի իրականացման ընթացքի և առաջիկա ծրագրերի շուրջ:

Pashinyan meets with delegation led by US Senator Steve Daines
Prime Minister Nikol Pashinyan met with a delegation led by US Senator Steve Daines in Bishkek. This was reported by the government press service.
The interlocutors emphasized the importance of the continued development of the Armenia-US strategic partnership in various directions.
They discussed regional processes and current developments. The role of the TRIPP project in the unblocking and development of communications was highlighted. In this context, they exchanged views on the progress of the project's implementation and upcoming plans.