Վահան Կոստանյանը Կանադայի միջազգային առևտրի նախարարի խորհրդարանական քարտուղարի հետ քննարկել է առևտրատնտեսական հարաբերությունները
Լուրեր | 2026/07/23 05:00
Քննարկվել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների խթանման հեռանկարները
Հուլիսի 21-ին Կանադա աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել Կանադայի միջազգային առևտրի նախարարի խորհրդարանական քարտուղար, պատգամավոր Յասիր Նաքվիի հետ:
Առանձնանշվել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների խթանման հեռանկարային ուղղությունները և երկու երկրներում իրականացվող գործարար համաժողովներին և ոլորտային ցուցահանդեսներին մասնակիցների խրախուսման կարևորությունը:
Մտքեր են փոխանակվել Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղության պայմաններում ՀՀ աճող ներդրումային գրավչության և կանխատեսելի բիզնես միջավայրի վերաբերյալ:

Vahan Kostanyan Discusses Trade and Economic Relations with Canadian Minister's Parliamentary Secretary
News | 2026/07/23 05:00
Perspectives for Enhancing Trade and Economic Relations Discussed
On July 21, during a working visit to Canada, Vahan Kostanyan, Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia, met with Yasir Naqvi, Parliamentary Secretary to the Minister of International Trade of Canada.
The discussion highlighted the prospective directions for enhancing trade and economic relations and the importance of encouraging participation in business conferences and sectoral exhibitions held in both countries.
They exchanged views on Armenia's growing investment attractiveness and predictable business environment in the context of established peace in the South Caucasus.