Թուրքիայի ռազմարդյունաբերության ղեկավար Հալուք Գյորգունը հայտնել է, որ ռազմարդյունաբերության ու ավիատիեզերական ոլորտի արտահանման ծավալներն ընթացիկ տարվա հուլիսին հասել են 1.12 մլրդ դոլարի։ Այդ ցուցանիշը 14.4%-ով ավելի է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ:
Ըստ Գյորգունի՝ հունվար-հուլիս ամիսներին արտահանումը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 26.2%-ով՝ հասնելով 5.787 մլրդ դոլարի:
Նա նաև նշել է, որ Թուրքիան շարունակում է զարգացնել ինժեներական կարողությունները, արտադրական հզորությունը և համաշխարհային մրցունակությունը:

Объемы экспорта оборонной промышленности Турции достигли 1,12 миллиарда долларов
Глава оборонной промышленности Турции Халюк Гюргун сообщил, что объемы экспорта в оборонной и аэрокосмической отраслях в июле текущего года достигли 1,12 миллиарда долларов. Этот показатель на 14,4% выше, чем за аналогичный период прошлого года:
По словам Гюргуна, с января по июль экспорт увеличился на 26,2% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, достигнув 5,787 миллиарда долларов:
Он также отметил, что Турция продолжает развивать свои инженерные возможности, производственные мощности и глобальную конкурентоспособность.