Թուրքիան թվային գովազդների շուկայով 6-րդն է Եվրոպայում
«IAB Europe» թվային մարքեթինգի և գովազդի եվրոպական մակարդակի ասոցիացիան հրապարակել է տվյալներ եվրոպական թվային գովազդի շուկայի վերաբերյալ:
Նշվել է, որ եվրոպական թվային գովազդի շուկան աճել է 10.5%-ով, հասնելով 131 մլրդ եվրոյի, չնայած մակրոտնտեսական և աշխարհաքաղաքական ճնշումներին:
2025-ին եվրոպական թվային գովազդի շուկան հասել է 131 մլրդ եվրոյի: Անդրադարձ է կատարվում նաև Թուրքիայի գովազդային շուկային, որտեղ նշվում է, որ Թուրքիան թվային գովազդի ներդրումների կայուն աճով շարունակում է մնալ Եվրոպայի թվային գովազդի առաջատար 6 շուկաների շարքում:
Այսպիսով, Թուրքիան ամրապնդել է իր դիրքերը Եվրոպայի առաջատար թվային գովազդի շուկաների շարքում՝ տվյալների վրա հիմնված ներդրումների և տեխնոլոգիական հնարավորությունների շնորհիվ:

The European-level association for digital marketing and advertising, "IAB Europe," has published data regarding the European digital advertising market:
It has been noted that the European digital advertising market has grown by 10.5%, reaching €131 billion, despite macroeconomic and geopolitical pressures.
In 2025, the European digital advertising market reached €131 billion. The report also highlights Turkey's advertising market, indicating that Turkey continues to be one of the top six digital advertising markets in Europe with stable growth in digital advertising investments.