Թրամփը հայտարարում է, որ իր կրիպտո ներդրումները «օրինական» են
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը CNBC-ին ասել է, որ իր կրիպտո ներդրումները «օրինական» են, նշելով, որ նա «իրոք լավ բիզնեսմեն» է:
Նրա ֆինանսական հաշվետվությունները ցույց են տալիս, որ նա ունի ավելի քան $580 միլիոն կրիպտո-առնչվող եկամուտ, որից մոտ $515 միլիոնը ստացվել է Trump-ի հետ կապված World Liberty Financial-ի կրիպտո նշանների վաճառքից:
Թրամփը նաև պաշտպանել է իր ընտանիքի բիզնես շահերը, նշելով, որ իր երեխաները ենթարկվում են անբավարար քննության, քանի որ նախագահի քաղաքականությունը ազդեցություն է ունենում տնտեսության վրա:
Նա հայտարարել է, որ հրաժարվել է նախագահական աշխատավարձից՝ նշելով, որ այդ դերը ավելի մեծ նպատակ ունի, քան փող աշխատելը:

Трамп заявил, что его криптоинвестиции «законны»
Президент США Дональд Трамп заявил CNBC, что его криптоинвестиции "законны", отметив, что он "действительно хороший бизнесмен".
Его финансовые раскрытия показывают, что он имеет более $580 миллионов дохода, связанного с криптовалютами, включая около $515 миллионов от продаж токенов World Liberty Financial.
Трамп также защитил бизнес-интересы своей семьи, утверждая, что его дети подвергаются чрезмерному контролю, поскольку президентская политика затрагивает почти все аспекты экономики.
Он сказал, что отказался от президентской зарплаты, утверждая, что эта роль имеет "большую цель", чем зарабатывать деньги.
Создание рабочих мест в США замедлилось в июне, составив всего 57,000.
Фондовые рынки Азии растут, следуя за рекордным ростом Dow Jones.
Генеральный директор Robinhood заявил, что AI-агенты вскоре смогут соперничать с человеческими трейдерами.