Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում:
«Այցի շրջանակում նախարարն այսօր հանդիպել է ԻԻՀ փոխնախագահ, ՀՀ-ԻԻՀ միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի համանախագահ Սեյեդ Համիդ Փուրմոհամմադիի հետ:
Նախարարը բարձր է գնահատել ԻԻՀ–ի հետ բազմաոլորտ համագործակցությունը:
Խուդաթյանն ընդգծել է՝ Հայաստանի համար ռազմավարական կարևորություն ունի Իրանի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու ընդլայնումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ենթակառուցվածքների ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման և փոխգործակցության խորացմանն առնչվող հարցեր:
Նախարար Խուդաթյանը կարևորել է Քաջարան–Ագարակ ճանապարհահատվածի շինարարության ընթացքը, ինչպես նաև Քաջարանի թունելի շինարարության մեկնարկը, որը տրվել է ԻԻՀ փոխնախագահ Սեյեդ Համիդ Փուրմոհամմադիի՝ հունիսին Հայաստան կատարած այցի շրջանակում:
ԻԻՀ փոխնախագահ Սեյեդ Համիդ Փուրմոհամմադին, իր հերթին, կարևորել է նաև ՀՀ–ԻԻՀ միջկառավարական հանձնաժողովի դերը երկու երկրների միջև տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացման գործում:
Հանդիպմանը հայաստանյան պատվիրակությունից մասնակցել են ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալներ Նարեկ Ապիտոնյանը, Քրիստինե Ղալեչյանը, ԻԻՀ–ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գրիգոր Հակոբյանը:

The Minister of Territorial Administration and Infrastructure, Davit Khudatyan, is on a working visit to the Islamic Republic of Iran:
“During the visit, the minister met today with the Vice President of the IRI, co-chair of the Armenian-Iranian intergovernmental commission, Seyyed Hamid Purmohammadi:
The minister highly appreciated the multifaceted cooperation with the IRI:
Khudatyan emphasized that it is strategically important for Armenia to continue and expand relations with Iran:
During the meeting, issues of expanding cooperation and deepening interaction in the field of infrastructure were discussed:
Minister Khudatyan highlighted the importance of the construction progress of the Kajaran–Agarak road section, as well as the commencement of the Kajaran tunnel construction, which was initiated during the visit of the IRI Vice President Seyyed Hamid Purmohammadi to Armenia in June:
Vice President Seyyed Hamid Purmohammadi also emphasized the role of the Armenian-Iranian intergovernmental commission in the further development of economic cooperation between the two countries:
Representatives from the Armenian delegation included Deputy Ministers of Territorial Administration and Infrastructure Narek Apitonian, Kristine Galechyan, and the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to the IRI Grigor Hakobyan: