Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում:
«Այցի շրջանակում նախարարն այսօր հանդիպել է ԻԻՀ փոխնախագահ, ՀՀ-ԻԻՀ միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի համանախագահ Սեյեդ Համիդ Փուրմոհամմադիի հետ:
Նախարարը բարձր է գնահատել ԻԻՀ–ի հետ բազմաոլորտ համագործակցությունը:
Խուդաթյանն ընդգծել է՝ Հայաստանի համար ռազմավարական կարևորություն ունի Իրանի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու ընդլայնումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ենթակառուցվածքների ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման և փոխգործակցության խորացմանն առնչվող հարցեր:
Նախարար Խուդաթյանը կարևորել է Քաջարան–Ագարակ ճանապարհահատվածի շինարարության ընթացքը, ինչպես նաև Քաջարանի թունելի շինարարության մեկնարկը, որը տրվել է ԻԻՀ փոխնախագահ Սեյեդ Համիդ Փուրմոհամմադիի՝ հունիսին Հայաստան կատարած այցի շրջանակում:
ԻԻՀ փոխնախագահ Սեյեդ Համիդ Փուրմոհամմադին, իր հերթին, կարևորել է նաև ՀՀ–ԻԻՀ միջկառավարական հանձնաժողովի դերը երկու երկրների միջև տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացման գործում:
Հանդիպմանը հայաստանյան պատվիրակությունից մասնակցել են ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալներ Նարեկ Ապիտոնյանը, Քրիստինե Ղալեչյանը, ԻԻՀ–ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գրիգոր Հակոբյանը:

Министр территориального управления Армении встретился с вице-президентом Ирана
Министр территориального управления и инфраструктуры Давид Худатян находится с рабочим визитом в Исламской Республике Иран:
«В рамках визита министр сегодня встретился с вице-президентом ИРИ, сопредседателем армяно-иранской межправительственной комиссии Сейедом Хамидом Пурмохаммади:
Министр высоко оценил многостороннее сотрудничество с ИРИ:
Худатян подчеркнул, что для Армении стратегически важно продолжать и расширять отношения с Ираном:
Во время встречи обсуждались вопросы расширения сотрудничества и углубления взаимодействия в области инфраструктуры:
Министр Худатян отметил важность хода строительства участка дороги Каджаран–Агаран, а также начало строительства Каджаранского туннеля, которое было дано в рамках визита в Иран в июне вице-президента ИРИ Сейеда Хамида Пурмохаммади:
Вице-президент ИРИ Сейед Хамид Пурмохаммади, в свою очередь, также подчеркнул роль армяно-иранской межправительственной комиссии в дальнейшем развитии экономического сотрудничества между двумя странами:
В встрече участвовали заместители министра территориального управления и инфраструктуры Армении Нарек Апитонян, Кристине Галесян и чрезвычайный и полномочный посол Армении в ИРИ Григор Гакобян: