Apple-ի CEO Թիմ Քուկը վերլուծաբաններին տեղեկացրել է, որ տեսնում է «հսկայական հնարավորություններ» արհեստական բանականության (ԱԻ) ոլորտում:
Քուկը նշել է, որ iPhone-ի արտադրողը նախատեսում է օգտագործել ԱԻ-ն iCloud բաժանորդագրությունների վաճառքի համար: «Մենք հավատում ենք, որ կլինեն մարդիկ, ովքեր ցանկանում են օգտագործել այն շատ, ուստի մենք կունենանք որոշակի բարելավման հնարավորություններ iCloud+-ում», - ասել է Քուկը:
Քուկը, ով սեպտեմբերի 1-ից կստանձնի գործադիր նախագահության պաշտոնը, նշել է, որ Apple-ի հիբրիդային մոտեցումը ԱԻ-ին, որտեղ որոշ աշխատանքներ կարող են իրականացվել iPhone-ներում և Mac-երում, առավելություն է, քանի որ նրա մեծ տեխնոլոգիական մրցակիցները հենվում են իրենց մեծ ամպերի վրա:
Apple-ը պնդում է, որ կարող է ավելի շատ անել ԱԻ-ի ոլորտում, ինչը կարող է տնտեսել գումար այն ընկերությունների համար, որոնք շատ գումար են ծախսում ԱԻ ծրագրակազմի վրա:
Քուկը նշել է, որ Apple-ը չի ունենա «ամբողջական պլան» օգտվողներին վճարելու համար, սակայն նպատակ ունի օգտագործել ԱԻ-ն iCloud բաժանորդագրությունների վաճառքի համար:

Генеральный директор Apple Тим Кук сообщил аналитикам, что видит «огромные возможности» в области искусственного интеллекта (ИИ).
Кук отметил, что производитель iPhone планирует использовать ИИ как инструмент продаж подписок на iCloud: «Мы верим, что будут люди, которые захотят использовать это много, поэтому у нас будут определенные возможности для обновления на iCloud+», - сказал Кук.
Кук, который с 1 сентября займет пост исполнительного председателя, отметил, что гибридный подход Apple к ИИ, при котором некоторые рабочие нагрузки могут выполняться на iPhone и Mac, является преимуществом, поскольку его крупные технологические конкуренты полагаются на свои большие облака.
Apple утверждает, что может сделать больше в области ИИ, что может сэкономить деньги для компаний, которые тратят много на программное обеспечение ИИ.
Кук отметил, что у Apple нет «полного плана» по взиманию платы с пользователей, но компания намерена использовать ИИ как инструмент продаж подписок на iCloud.