Օմանում մի թանկաներ կրակի տակ է հայտնվել, իսկ մեկ այլ թանկաներ հայտնել է, որ մոտակայքում մեծ պայթյուն է տեսել, երբ Իրանը զգուշացրել է, որ ԱՄՆ-ի ռազմական շրջափակումը Հորմուզի նեղուցում կհանգեցնի կարևոր նավիգացիոն ուղիների փակմանը:
Կուվեյթը հայտնել է, որ իր օդային պաշտպանությունը դիմադրել է Իրանի կողմից իրականացված թշնամական անօդաչու հարձակումներին:
Վերջին հակամարտությունը տեղի է ունենում ԱՄՆ-ի լրատվամիջոցների հաղորդումների ֆոնին, ըստ որոնց, ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պատրաստվում է նոր հարվածներ հասցնել Իրանին, քանի որ բանակցությունների միջոցով պատերազմի ավարտի հույսերը նվազում են:
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արախչին իր սաուդացի գործընկերոջը հայտնել է, որ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից ցանկացած "ագրեսիա" կստանա "որոշիչ և համաչափ պատասխան":
Միացյալ Թագավորության Մարիտիմ առևտրի գործողությունների կենտրոնը (UKMTO) հայտնել է, որ ստացել է հաղորդում, որ թանկաներից մեկը հարվածի է ենթարկվել "անհայտ պարկուճի" կողմից, որը վնասել է շարժիչի սենյակը:
Թանկաները, որոնք գտնվում էին Օմանից 11 ծովային մղոն հեռավորության վրա, չեն ունեցել զոհեր կամ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցություն:
Վերջին շաբաթներին ԱՄՆ-ն իրականացրել է "ուժեղ ալիք" հարվածներ Իրանի Իսլամական հեղափոխական պահապանների կորպուսի թիրախների դեմ:
Իրանը պատասխանել է ԱՄՆ-ի ռազմական բազաների հարձակումներով Կուվեյթում և Բահրեյնում:
Եգիպտոսը հայտնել է, որ անօդաչու թռչող սարքը հարվածել է երկու նավի, ինչը հանգեցրել է հրդեհի:
Այս հակամարտությունը, որը սկսվել է փետրվարի 28-ին, շարունակվում է, իսկ էներգիայի գները բարձրանում են:

Танкеры у Омана подверглись обстрелу, один из них сообщил о взрыве поблизости, в то время как Иран предупредил, что блокада США в Ормузском проливе приведет к закрытию ключевых морских путей.
Кувейт сообщил, что его воздушная оборона противостояла враждебным атакам дронов со стороны Ирана.
Последний конфликт происходит на фоне сообщений в американских СМИ о том, что президент США Дональд Трамп готовит новые удары по Ирану, так как надежды на мирное разрешение войны, начавшейся 28 февраля, угасают.
Министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи сообщил своему саудовскому коллеге, что любая "агрессия" со стороны США и Израиля или участие региональных стран будет встречено "решительным и пропорциональным ответом".
Центр морской торговли Великобритании (UKMTO) сообщил, что получил сообщение о том, что танкер был поражен "неизвестным снарядом", который повредил машинное отделение.
Танкер не подает сигнал о помощи, и региональная береговая охрана была уведомлена. Сообщений о жертвах или экологических последствиях не поступало.
В последние дни США провели "мощную волну" ударов по Ирану, нанося удары по десяткам объектов Корпуса стражей исламской революции.