Strategy-ն պահում է STRC դիվիդենտը 12%-ի մակարդակում
Strategy-ն պահում է իր բարձր եկամտաբերության նախընտրական բաժնետոմսերի STRC դիվիդենտը 12%-ի մակարդակում:
• Ընկերությունը նախկինում բարձրացրել է STRC-ի վճարումը, երբ բաժնետոմսը զգալիորեն առևտրում էր ստորին արժեքից:
• CEO Phong Le-ն այս շաբաթ ասել է, որ Strategy-ի կորպորատիվ նպատակն է, որ STRC-ն առևտրի $99-$100 մակարդակում:
Strategy-ի (MSTR) բարձր եկամտաբերության նախընտրական բաժնետոմսերի STRC-ի տերերը օգոստոսին չեն տեսնի դիվիդենտի բարձրացում:
Մայքլ Սեյլորի ղեկավարությամբ, Strategy-ն պահում է ներկայիս 12% դիվիդենտը:
STRC ներդրողները կարող էին սպասել 50 բազիսային կետի բարձրացման, քանի որ Strategy-ն սովորաբար բարձրացնում է վճարումը, երբ բաժնետոմսը զգալիորեն առևտրում է իր ստորին արժեքից ($100):
Վերջին անգամ հուլիսի 1-ին Strategy-ն բարձրացրել էր դիվիդենտը 50 բազիսային կետով, երբ հունիսին STRC-ն հասել էր $71:
Այդ բարձրացումը, ինչպես նաև Strategy-ի կողմից բիթքոյնի վաճառքը դիվիդենտների ֆինանսավորման համար, և բիթքոյնի գնի որոշակի կայունացումը օգնել են STRC-ին հուլիսին վերադառնալ $89.46 մակարդակին, որը դեռևս զգալիորեն ստորին արժեքից ցածր է:

News | 2026/08/02 03:01
• In the past, the company has raised the payout on STRC anytime it spent enough of the previous month trading sizably below par:
• CEO Phong Le this week said Strategy’s Corporate Objective is for STRC to trade at $99-$100 over time:
Holders of Strategy’s (MSTR) high-yielding preferred stock STRC will not see a dividend increase in August:
Led by Executive Chairman Michael Saylor, Strategy is maintaining the current 12% dividend on the shares:
STRC investors may have been expecting as much as a 50-basis-point hike in the dividend as Strategy has customarily raised the payout anytime the stock traded sizably below its par value ($100) for the month:
As recently as July 1, Strategy had lifted the dividend 50 basis points following June’s plunge in STRC to as low as $71:
While that hike — along with Strategy’s sale of some bitcoin to fund dividends, and a bit of stabilization in the price of bitcoin — helped STRC bounce in July to the current $89.46, that level is still significantly below par:
CEO Phong Le yesterday said Strategy’s Corporate Objective is for STRC to trade at $99-$100 over time:
Nevertheless, the company is under no obligation to raise the dividend and chose not to do so this month: