Strategy-ն պահում է STRC դիվիդենտը 12%-ի մակարդակում
Strategy-ն պահում է իր բարձր եկամտաբերության նախընտրական բաժնետոմսերի STRC դիվիդենտը 12%-ի մակարդակում:
• Ընկերությունը նախկինում բարձրացրել է STRC-ի վճարումը, երբ բաժնետոմսը զգալիորեն առևտրում էր ստորին արժեքից:
• CEO Phong Le-ն այս շաբաթ ասել է, որ Strategy-ի կորպորատիվ նպատակն է, որ STRC-ն առևտրի $99-$100 մակարդակում:
Strategy-ի (MSTR) բարձր եկամտաբերության նախընտրական բաժնետոմսերի STRC-ի տերերը օգոստոսին չեն տեսնի դիվիդենտի բարձրացում:
Մայքլ Սեյլորի ղեկավարությամբ, Strategy-ն պահում է ներկայիս 12% դիվիդենտը:
STRC ներդրողները կարող էին սպասել 50 բազիսային կետի բարձրացման, քանի որ Strategy-ն սովորաբար բարձրացնում է վճարումը, երբ բաժնետոմսը զգալիորեն առևտրում է իր ստորին արժեքից ($100):
Վերջին անգամ հուլիսի 1-ին Strategy-ն բարձրացրել էր դիվիդենտը 50 բազիսային կետով, երբ հունիսին STRC-ն հասել էր $71:
Այդ բարձրացումը, ինչպես նաև Strategy-ի կողմից բիթքոյնի վաճառքը դիվիդենտների ֆինանսավորման համար, և բիթքոյնի գնի որոշակի կայունացումը օգնել են STRC-ին հուլիսին վերադառնալ $89.46 մակարդակին, որը դեռևս զգալիորեն ստորին արժեքից ցածր է:

Strategy сохраняет дивиденд STRC на уровне 12%
• Генеральный директор Phong Le на этой неделе заявил, что корпоративная цель Strategy заключается в том, чтобы STRC торговался на уровне $99-$100:
Держатели высокодоходных привилегированных акций STRC компании (MSTR) не увидят повышения дивиденда в августе:
Под руководством исполнительного председателя Майкла Сэйлора, Strategy сохраняет текущий дивиденд на уровне 12%:
Инвесторы STRC могли ожидать повышения дивиденда на 50 базисных пунктов, так как Strategy обычно повышает выплату, когда акции торгуются значительно ниже своей номинальной стоимости ($100):
В последний раз 1 июля Strategy повысила дивиденд на 50 базисных пунктов после падения STRC в июне до $71:
Это повышение, а также продажа некоторого биткойна для финансирования дивидендов и небольшая стабилизация цены биткойна помогли STRC вырасти в июле до текущего уровня $89.46, который все еще значительно ниже номинала:
Генеральный директор Phong Le заявил, что корпоративная цель Strategy заключается в том, чтобы STRC торговался на уровне $99-$100: