Strategy (MSTR) նորություններ: Սեյլորը վաճառեց ավելի շատ բիթքոյն, գնել է ավելի շատ STRC
Ընկերությունը նվազեցրել է բիթքոյնի պահուստները 1,638 մետաղադրամով, միաժամանակ հավաքելով $290.6 միլիոն ընդհանուր բաժնետոմսերի վաճառքով:
Strategy ընկերությունը վաճառեց 1,638 BTC, նվազեցնելով իր պահուստները 842,138 BTC, և թողարկեց 3.01 միլիոն MSTR բաժնետոմս, հավաքելով $290.6 միլիոն:
• Վաճառքների արդյունքում ընկերությունը ֆինանսավորեց նախապատվելի դիվիդենտները, ավելացրեց $250 միլիոն ԱՄՆ դոլար պահուստը և օգնեց գնել 912,143 STRC բաժնետոմս $81.2 միլիոնով:
Strategy (MSTR) անցյալ շաբաթ վաճառեց 1,638 բիթքոյն՝ հավաքելով $104.73 միլիոն, և լրացուցիչ $290.6 միլիոն՝ ընդհանուր բաժնետոմսերի վաճառքի միջոցով:
Միաժամանակ, ընկերությունը գնել է 912,143 նախապատվելի STRC բաժնետոմս $81.2 միլիոնով, ըստ SEC-ի հայտարարության:
Բիթքոյնի վաճառքները նվազեցրել են Strategy-ի պահուստները 842,138 BTC, որոնք ձեռք են բերվել $63.51 միլիարդ միջին $75,419 գնով:
Ընկերությունը ավելացրել է $250 միլիոն ԱՄՆ դոլար պահուստը, ընդհանուր պահուստը հասցնելով $4 միլիարդի:
Ընկերությունը հայտարարել է, որ պահելու է STRC-ի տարեկան դիվիդենտի տոկոսադրույքը 12%-ի մակարդակում, նշելով, որ չի մտադիր առաջարկել նվազում, մինչև բաժնետոմսերը մշտապես վաճառվեն իրենց $100 արժեքի մոտ:

Strategy sold 1,638 BTC, reducing its holdings to 842,138 BTC, and issued 3.01 million MSTR shares to raise $290.6 million:
- The proceeds funded preferred dividends, added $250 million to the USD reserve and helped repurchase 912,143 STRC shares for $81.2 million:
Strategy (MSTR) raised $104.73 million last week with the sale of 1,638 bitcoin, and raised an additional $290.6 million via the sale of common stock:
Alongside, the company repurchased 912,143 shares of its high-yielding preferred stock STRC for $81.2 million, according to an SEC filing:
The bitcoin sales reduced Strategy’s holdings to 842,138 BTC, acquired for $63.51 billion at an average price of $75,419:
The company lifted its USD reserve by $250 million, taking the total USD reserve to $4 billion:
The company announced over the weekend that it would maintain STRC’s annual dividend rate at 12%, saying it does not intend to recommend a reduction until the shares trade consistently near their stated $100 value: