Արհեստական բանականության, ժամանցային և մասնագիտական թվային ծառայությունների զարգացմանը զուգահեռ բաժանորդագրությունների քանակը զգալիորեն աճել է։ Այսօր շատ օգտատերեր միաժամանակ օգտվում են մի քանի հարթակներից, որոնցից յուրաքանչյուրն ունի առանձին ամսական վճարում՝ բաժանորդագրության վճար:
Բաժանորդագրությունների «անտեսանելի» ծախսերը
Visa-ի 2025 թվականի հետազոտության համաձայն, Gen Z-ի 93%-ն ունի առնվազն մեկ բաժանորդագրություն, իսկ շատ օգտատերեր դժվարանում են վերահսկել պարբերական վճարումները՝ բախվելով անսպասելի գանձումների և բաժանորդագրությունների դադարեցման բարդ գործընթացների:
Այս երևույթը հաճախ անվանում են subscription fatigue՝ բաժանորդագրություններից հոգնածություն, երբ բազմաթիվ փոքր վճարումները ժամանակի ընթացքում վերածվում են զգալի ծախսերի, իսկ ավտոմատ երկարաձգումները դառնում են լրացուցիչ անհարմարություն:
Լուծում Visa քարտապանների համար
Ավելորդ բաժանորդագրություններից հրաժարվելն ու ծախսերը վերահսկելը դարձել է ավելի հեշտ․ Visa Stop Payment ծառայությունը Converse Mobile-ում հնարավորություն է տալիս մեկ հարթակից կառավարել Visa քարտով իրականացվող բաժանորդագրությունները:
Ծառայությունից օգտվելու համար Converse Mobile-ում ընտրեք՝ Քարտեր → Ընտրել Visa քարտը → Բաժանորդագրություններ:
Բաժնում հնարավոր է՝
• տեսնել հասանելի բաժանորդագրությունները,
• դիտել դրանց հետ կապված գանձումները և գործարքները,
• ընտրել անհրաժեշտ ժամանակահատվածը,
• դադարեցնել այլևս չօգտագործվող բաժանորդագրությունները:
«Դադարեցված բաժանորդագրություններ» բաժնում հնարավոր է տեսնել հավելվածի միջոցով ապաակտիվացված ծառայությունները և անհրաժեշտության դեպքում կրկին ակտիվացնել դրանք:
Ուշադրություն․ Բանկը պատասխանատվություն չի կրում ցուցակում արտացոլված տվյալների ամբողջականության համար․ հարթակում ներկայացվում են հասանելի տվյալները, որոնք կարող են լինել ոչ ամբողջական:

The Visa Stop Payment service allows users to manage subscriptions
With the development of artificial intelligence, entertainment, and professional digital services, the number of subscriptions has significantly increased. Today, many users simultaneously use several platforms, each with a separate monthly subscription fee.
“Invisible” Subscription Costs
According to a Visa study from 2025, 93% of Gen Z have at least one subscription, and many users struggle to keep track of recurring payments, facing unexpected charges and complicated cancellation processes.
This phenomenon is often referred to as subscription fatigue, where numerous small payments over time turn into significant expenses, and automatic renewals become an additional inconvenience.
Solution for Visa Cardholders
Opting out of unnecessary subscriptions and controlling expenses has become easier: the Visa Stop Payment service in Converse Mobile allows users to manage subscriptions made with their Visa card from a single platform.
To use the service, select in Converse Mobile: Cards → Select Visa card → Subscriptions.
In this section, users can:
• view available subscriptions,
• see related charges and transactions,
• select the necessary time period,
• cancel unused subscriptions.
In the “Canceled Subscriptions” section, users can see services deactivated through the app and reactivate them if necessary.
Note: The bank is not responsible for the completeness of the data reflected in the list. The platform presents available data, which may be incomplete.