SpaceX-ի բաժնետոմսերը գնելու խորհուրդ է տալիս UBS-ը
UBS-ը կարծում է, որ SpaceX-ը կարող է աջակցություն ստանալ իր առաջիկա ռակետային արձակման հաջողության դեպքում: "SpaceX-ը կատարել է մի շարք սարքավորումների և ծրագրային ապահովման բարելավումներ նախորդ թռիչքից հետո," - գրել է վերլուծաբան Գևին Փարսոնը: "Այս թռիչքը կցուցադրի մի շարք նոր ձեռքբերումներ և մեր կարծիքով դրական կլինի բաժնետոմսի համար:" Բանկը բաժնետոմսի համար ունի գնել գնահատական և $210 գների նպատակ, ինչը նշանակում է 54% աճ երեքշաբթի օրվա փակմանը համեմատ:
SpaceX-ը նախատեսում է իր 13-րդ ռակետային արձակումը հինգշաբթի: Փարսոնի համաձայն, սա կաջակցի բանկի կանխատեսմանը, որ այս տարի կկայանա չորս առևտրային արձակում և 2031 թվականին 1,588 թռիչք: Հինգշաբթիի թռիչքը կենտրոնանալու է Starlink V3 արբանյակների արձակման, շարժիչի հուսալիության և վերահսկվող վերադառնալու վրա:
"Թռիչքը կարևոր է, քանի որ այն նախատեսված է վավերացնել մի շարք հիմնական կարողություններ, որոնք անհրաժեշտ են այս արձակման համար, այդ թվում՝ բուստեր շարժիչի կրկնակի վառման հուսալիությունը, տարածքում Raptor շարժիչի կրկնակի վառում, Starlink V3 արբանյակների արձակում և շարունակական ջերմային վահանների զարգացմանը," - ասել է Փարսոնը:
SpaceX-ի բաժնետոմսերը գտնվում են $135 IPO գնի շուրջ, սակայն նվազել են 40% հունիսի 16-ին հասած $225.64-ից:

UBS советует покупать акции SpaceX перед запуском Starship
По мнению UBS, акции SpaceX могут получить поддержку, если предстоящий запуск ракеты пройдет успешно. "SpaceX провела множество обновлений аппаратного и программного обеспечения с момента последнего полета," - написал аналитик Гэвин Парсон в заметке в среду. "Этот полет продемонстрирует несколько новых достижений и, на наш взгляд, будет положительным для акций." Банк выставил акции на покупку и установил целевую цену в $210, что подразумевает рост на 54% по сравнению с закрытием во вторник:
SpaceX запланировала свой 13-й запуск ракеты на четверг. По словам Парсона, это поддержит прогноз банка о четырех коммерческих запусках в этом году и 1,588 полетов в 2031 году. Полет в четверг будет сосредоточен на запуске спутников Starlink V3, надежности двигателей и контролируемом возвращении:
"Полет 13 важен, поскольку он предназначен для проверки некоторых ключевых возможностей, необходимых для этого запуска, включая надежность повторного зажигания двигателей-ускорителей, повторное зажигание Raptor в космосе, запуск спутников Starlink V3 и дальнейшую разработку теплового щита," - сказал Парсон:
Акции компании находятся чуть выше цены IPO в $135, но упали на 40% с пика в $225.64, достигнутого 16 июня: