S&P 500 և Nasdaq-ի ֆյուչերսները բարձրանում են, քանի որ ներդրողները սպասում են Ֆեդի որոշմանը
Ս&P 500 և Nasdaq-100 ֆյուչերսները փոքր-ինչ բարձրացել են, քանի որ ներդրողները հետևում են նավթի գների աճին և Ֆեդի վերջին տոկոսադրույքի որոշմանը, որը սպասվում է այսօր:
Ֆյուչերսային պայմանագրերը, որոնք կապված են այս երկու ցուցանիշների հետ, բարձրացել են 0.2%-ով: Dow Jones Industrial Average ֆյուչերսները նվազել են 106 միավորով, կամ 0.2%:
West Texas Intermediate նավթի ֆյուչերսները բարձրացել են 4.7%-ով և վաճառվում են մոտ 82.93 դոլար մեկ բարելի համար, քանի որ ԱՄՆ կենտրոնական հրամանատարությունը հայտնել է, որ Իսլամական հեղափոխական գվարդիայի ուժերը արձակել են մի քանի բալիստիկ հրթիռներ ԱՄՆ ուժերի վրա:
Ներդրողները սպասում են Ֆեդի տոկոսադրույքի որոշմանը և նախագահ Քևին Վարշի հետ մամուլի ասուլիսին:
SK Hynix-ի ԱՄՆ-ում ցուցադրվող բաժնետոմսերը նվազել են 2.1%-ով նախաշնորհային առևտրում:
Եվրոպայում Stoxx 600 ցուցանիշը նվազել է 0.2%-ով, իսկ միայն Մեծ Բրիտանիայի FTSE 100-ն է պահպանել աճը:

Фьючерсы на S&P 500 и Nasdaq-100 немного выросли, поскольку инвесторы следят за ростом цен на нефть и последним решением ФРС по процентным ставкам, которое ожидается сегодня.
Фьючерсные контракты, связанные с этими двумя индексами, выросли на 0,2%. Фьючерсы на индекс Dow Jones Industrial Average упали на 106 пунктов, или 0,2%.
Фьючерсы на нефть West Texas Intermediate выросли на 4,7% и торгуются около 82,93 доллара за баррель, после того как Центральное командование США сообщило, что силы Исламской революционной гвардии запустили несколько баллистических ракет по американским силам.
Инвесторы ожидают решения ФРС по процентной ставке и пресс-конференции с председателем Кевином Уоршем.