S&P 500 և Nasdaq-ի ֆյուչերսները բարձրանում են, քանի որ ներդրողները սպասում են Ֆեդի որոշմանը
Ս&P 500 և Nasdaq-100 ֆյուչերսները փոքր-ինչ բարձրացել են, քանի որ ներդրողները հետևում են նավթի գների աճին և Ֆեդի վերջին տոկոսադրույքի որոշմանը, որը սպասվում է այսօր:
Ֆյուչերսային պայմանագրերը, որոնք կապված են այս երկու ցուցանիշների հետ, բարձրացել են 0.2%-ով: Dow Jones Industrial Average ֆյուչերսները նվազել են 106 միավորով, կամ 0.2%:
West Texas Intermediate նավթի ֆյուչերսները բարձրացել են 4.7%-ով և վաճառվում են մոտ 82.93 դոլար մեկ բարելի համար, քանի որ ԱՄՆ կենտրոնական հրամանատարությունը հայտնել է, որ Իսլամական հեղափոխական գվարդիայի ուժերը արձակել են մի քանի բալիստիկ հրթիռներ ԱՄՆ ուժերի վրա:
Ներդրողները սպասում են Ֆեդի տոկոսադրույքի որոշմանը և նախագահ Քևին Վարշի հետ մամուլի ասուլիսին:
SK Hynix-ի ԱՄՆ-ում ցուցադրվող բաժնետոմսերը նվազել են 2.1%-ով նախաշնորհային առևտրում:
Եվրոպայում Stoxx 600 ցուցանիշը նվազել է 0.2%-ով, իսկ միայն Մեծ Բրիտանիայի FTSE 100-ն է պահպանել աճը:

S&P 500 and Nasdaq-100 futures edged higher early Wednesday, as investors monitor rising oil prices and the Federal Reserve's latest interest rate decision, due later.
Futures contracts tied to both benchmarks gained 0.2% each. Dow Jones Industrial Average futures were down 106 points, or 0.2%.
West Texas Intermediate crude futures advanced 4.7% to trade at around $82.93 a barrel after U.S. Central Command said in a social media post that Islamic Revolutionary Guard Corps forces launched "multiple ballistic missiles in an attempted surprise attack on U.S. forces based in the Middle East."
Investors are looking ahead to the Federal Reserve's interest rate decision and subsequent press conference with Chairman Kevin Warsh on Wednesday afternoon.
SK Hynix's U.S.-listed shares were down almost 2.1% in premarket trading.
In Europe, the Stoxx 600 index fell 0.2%, as most regional sectors retreated into the red, while only the U.K.'s FTSE 100 maintained its advance.