Shein-ը հայտնել է, որ տարվա առաջին եռամսյակում կրել է վնաս՝ վաճառքի դանդաղման պատճառով, որը ընկերությունը կապում է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից փոքր փաթեթների ներմուծման մաքսատուրքի բացառության վերացման հետ:
Ընկերությունը, որի գլխավոր գրասենյակը գտնվում է Սինգապուրում, սակայն հիմնադրվել է Չինաստանում, նշել է, որ առաջին եռամսյակում ունեցել է 99 միլիոն դոլարի վնաս՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 395 միլիոն դոլարի եկամտի համեմատ:
Shein-ի հայտարարությունը ներկայացվել է ընկերության՝ Հոնկոնգի ֆոնդային բորսայում հնարավոր ցուցակագրմանը նախապատրաստվելու շրջանակում:
«Մաքսատուրքերի և հարկերի ավելացմանը պատասխանելու համար մենք դիտարկում ենք տարբերակներ, այդ թվում՝ ԱՄՆ շուկայում մեր գների բարձրացումը՝ լրացուցիչ ծախսերի մի մասը փոխհատուցելու նպատակով», - նշել է Shein-ը:
Ընկերությունը նաև նշել է, որ Իրանի պատերազմը բացասաբար է ազդել պահանջարկի վրա, մեծացրել ծախսերը և որոշ շուկաներում առաջացրել մատակարարումների ուշացումներ:
Առաջին եռամսյակի ֆինանսական ցուցանիշները մասամբ ներառում են նաև 328 միլիոն դոլարի թղթային կորուստ՝ հատուկ ներդրողների բաժնետոմսերի հաշվապահական փոփոխության պատճառով:
Ընկերության ներկայացրած տվյալների համաձայն՝ 2026 թվականի մարտի վերջին Shein-ն ունեցել է 281 միլիոն ակտիվ հաճախորդ՝ նախորդ տարվա համեմատ ավելի քան 16 % աճով:
Թրամփի ստորագրած գործադիր հրամանագիրը, որն ուժի մեջ է մտել 2025 թվականի օգոստոսի 29-ին, ընդլայնեց նախկին սահմանափակումները՝ ներառելով ոչ միայն Չինաստանն ու Հոնկոնգը, այլև աշխարհի մյուս երկրներից ներմուծվող փոքր փաթեթները:
Միաժամանակ, Եվրամիությունը հուլիսի սկզբին սահմանել է 3 եվրոյի մաքսատուրք ցածր արժեքով օնլայն առևտրի ներմուծման վրա:

Shein has reported a loss in the first quarter of the year due to a slowdown in sales, which the company attributes to the removal of the exemption from customs duties on small packages by US President Donald Trump:
The company, headquartered in Singapore but founded in China, stated that it incurred a loss of $99 million in the first quarter compared to revenue of $395 million during the same period last year:
Shein's announcement comes as the company prepares for a potential listing on the Hong Kong stock exchange:
“In response to the increase in tariffs and taxes, we are considering options, including raising our prices in the US market to offset some of the additional costs,” Shein stated:
The company also noted that the war in Iran has negatively impacted demand, increased costs, and caused supply delays in some markets:
The financial figures for the first quarter also partially include a paper loss of $328 million due to accounting changes related to special investor shares:
According to the company's data, as of the end of March 2026, Shein had 281 million active customers, representing an increase of more than 16% compared to the previous year:
The executive order signed by Trump, which came into effect on August 29, 2025, expanded previous restrictions to include not only China and Hong Kong but also small packages imported from other countries:
At the same time, the European Union imposed a €3 customs duty on low-value online trade imports at the beginning of July: