Սենատը պատրաստվում է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների կարևոր քվեարկության
Սենատը երեքշաբթի օրը նախատեսում է սկսել քվեարկությունները երկար սպասված պատժամիջոցների օրինագծի շուրջ, որը նպատակ ունի խոչընդոտել Ռուսաստանի պատերազմական ջանքերը Ուկրաինայում: Օրինագիծը, որը կոչվում է մահացած Սենատոր Լինդսի Գրեհամի անունով, պարունակում է պատժամիջոցների և տուրքերի լիազորություններ, որոնք ուղղված են Ռուսաստանի նավթի վաճառքներին:
Սենատոր Ռիչարդ Բլումենթալը, Դ-Կոնն, ինչպես նաև Սենատորներ Դարլին Գրեհամը, Ռ-Ս.Կ., Քեյթի Բրիտը, Ռ-Ալա, Ջեանը Շահինը, Դ-Ն.Հ, Ռոջեր Վիկերը, Ռ-Միս, և Ջիմ Ռիշը, Ռ-Այդահո, երեքշաբթի օրը հայտարարեցին, որ համաձայնության են եկել միավորել Ռուսաստանի պատժամիջոցների փաթեթը Իրանի դեմ պատժամիջոցների հետ:
Օրինագիծը նախատեսում է լայնածավալ պատժամիջոցներ, որոնք ուղղված են Ռուսաստանի պաշտոնյաներին, օլիգարխներին, նրանց ընտանիքներին, արտասահմանյան անձանց, ռուսական բանկերին և ֆինանսական հաստատություններին:

Сенат готовится к ключевому голосованию по санкциям против России
Сенат в вторник ожидает начала голосования по давно ожидаемому законопроекту о санкциях, направленному на подрыв военных усилий России в Украине. Законопроект, названный в честь покойного сенатора Линдси Грэма из Южной Каролины, представляет собой пакет санкций и полномочий по тарифам, нацеленных на продажу российской нефти.
Сенатор Ричард Блументаль, Д-Конн, вместе с сенаторами Дарлином Грэмом, Р-С.К., Кэти Бритт, Р-Ала., Джанет Шахин, Д-Н.Х, Роджером Уикером, Р-Мисс., и Джимом Ришем, Р-Ид, объявили во вторник, что достигли соглашения объединить пакет санкций против России с санкциями против Ирана.
Законопроект включает в себя широкий набор санкций, направленных на российских чиновников, олигархов, их семьи, иностранных лиц, российские банки и финансовые учреждения.