Ռուսաստանի Россельхознадзор-ը դիմել է Հայաստանի կարգավորող մարմնին՝ խնդրելով 2026 թվականի հուլիսի 27-ից դադարեցնել Հայաստանի բոլոր մսամթերքի արտադրողների կողմից մսամթերքի վետերանային սերտիֆիկացումը Ռուսաստանի ստացողներին:
Երևան, 24 հուլիսի: /ԱՌԿԱ/. Россельхознадзор-ը 2026 թվականի հուլիսի 27-ից սահմանափակումներ է մտցնում Հայաստանի մսամթերքի ներմուծման վրա Ռուսաստանում:
«Պարտավոր եմ ապահովել վերահսկողություն՝ 2026 թվականի հուլիսի 27-ից Հայաստանի մսամթերքի ներմուծումը Ռուսաստանի Դաշնություն չթույլատրելու համար», - նշված է փաստաթղթում:
Ինչպես հայտնում է ТАСС-ը, 2026 թվականի հուլիսի 14-21-ը Հայաստանի մսամթերքի արտադրական ձեռնարկությունների ստուգման արդյունքների հիման վրա Россельхознадзор-ը դիմել է Հայաստանի սննդի անվտանգության տեսչական մարմնին՝ խնդրելով 2026 թվականի հուլիսի 27-ից դադարեցնել մսամթերքի վետերանային սերտիֆիկացումը բոլոր ձեռնարկություններից:

Россия ограничит ввоз молочной продукции из Армении
Россельхознадзор обратился в регулятор Армении с просьбой с 27 июля приостановить ветеринарную сертификацию молочной продукции со всех предприятий РА в адрес российских получателей:
ЕРЕВАН, 24 июля. /АРКА/. Россельхознадзор с 27 июля 2026 года вводит ограничения на ввоз в Россию молочной продукции из Армении.
«Обязываю обеспечить контроль за недопущением ввоза молочной продукции из Армении в Российскую Федерацию с 27.07.2026», - говорится в документе.
Как сообщает ТАСС, по результатам проведенной в период с 14 по 21 июля 2026 года инспекции молокоперерабатывающих предприятий Республики Армения Россельхознадзор обратился в Инспекционный орган по безопасности пищевых продуктов Республики Армения с просьбой с 27 июля приостановить ветеринарную сертификацию молочной продукции со всех предприятий РА в адрес российских получателей.