Ռուսաստանը մնում է բաց Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների համար: Այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: Նա նշել է, որ բանակցային գործընթացը շարունակվում է, սակայն եվրոպական մայրաքաղաքները Կիևի վարչակարգին հրահրում են պատերազմը շարունակելու:
«Մենք շարունակում ենք մեր հատուկ ռազմական գործողությունը, որի ընթացքում արձանագրում ենք մեզ համար դրական զարգացումներ», – ասել է Պեսկովը:
Նա նաև նշել է, որ Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև Ուկրաինայի հարցով շփումներ են իրականացվում, ինչը դրական երևույթ է, սակայն կարգավորման գործընթացի արագացման մասին խոսել դեռևս հնարավոր չէ:

Россия остается открытой для переговоров по Украине. Об этом сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков. Он отметил, что переговорный процесс продолжается, однако европейские столицы подстрекают киевский режим продолжать войну:
«Мы продолжаем нашу специальную военную операцию, в ходе которой фиксируем для себя положительные изменения», – сказал Песков:
Он также отметил, что между Россией и США проводятся контакты по вопросу Украины, что является положительным явлением, однако говорить о ускорении процесса урегулирования пока невозможно: