Ռուսաստանը մնում է բաց Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների համար: Այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: Նա նշել է, որ բանակցային գործընթացը շարունակվում է, սակայն եվրոպական մայրաքաղաքները Կիևի վարչակարգին հրահրում են պատերազմը շարունակելու:
«Մենք շարունակում ենք մեր հատուկ ռազմական գործողությունը, որի ընթացքում արձանագրում ենք մեզ համար դրական զարգացումներ», – ասել է Պեսկովը:
Նա նաև նշել է, որ Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի միջև Ուկրաինայի հարցով շփումներ են իրականացվում, ինչը դրական երևույթ է, սակայն կարգավորման գործընթացի արագացման մասին խոսել դեռևս հնարավոր չէ:

Russia is open to negotiations on Ukraine
Russia remains open to negotiations on Ukraine. This was stated by Dmitry Peskov, the press secretary of the President of Russia. He noted that the negotiation process continues, but European capitals are inciting the Kyiv regime to continue the war:
"We continue our special military operation, during which we are recording positive developments for ourselves," Peskov said:
He also noted that contacts are being made between Russia and the USA regarding the Ukraine issue, which is a positive phenomenon, but it is still impossible to talk about accelerating the resolution process: