Ռուսաստանցի զբոսաշրջիկները սկսել են զանգվածաբար չեղարկել Վրաստան կատարելիք ուղևորությունները՝ Կախեթիի հյուրանոցային համալիրներից մեկում ռուս կնոջ վրա հարձակման դեպքից հետո: Այս մասին հայտնում է Baza տելեգրամյան ալիքը:
Որոշ ռուսական տուրիստական գործակալություններ ժամանակավորապես կասեցրել են Վրաստան ուղևորությունների ամրագրումները՝ հաճախորդներին առաջարկելով Հայաստան կամ ՌԴ տարբեր քաղաքներ ուղղությունները:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 19-ին Կախեթիի Թելավի քաղաքում վրացական հարսանիքի ժամանակ միջադեպ է տեղի ունեցել Թուրքիայի և Ռուսաստանի քաղաքացիություն ունեցող զբոսաշրջիկի մասնակցությամբ: Ըստ լրատվամիջոցների հաղորդագրությունների, հարսանիքի մասնակցի, տեղացի բնակչի, փեսայի եղբոր և օտարերկրյա զբոսաշրջիկների միջև:

Рус туристы отказываются от поездок в Грузию
Русские туристы начали массово отменять поездки в Грузию после нападения на русскую женщину в одном из гостиничных комплексов Кахетии. Об этом сообщает телеграм-канал Baza.
Некоторые российские туристические агентства временно приостановили бронирование поездок в Грузию, предлагая клиентам направления в Армению или различные города России.
Напомним, что 19 июля в грузинском городе Телави во время грузинской свадьбы произошел инцидент с участием туриста с гражданством Турции и России. По сообщениям СМИ, инцидент произошел между участником свадьбы, местным жителем, братом жениха и иностранными туристами.