Ռուսաստանցի զբոսաշրջիկները սկսել են զանգվածաբար չեղարկել Վրաստան կատարելիք ուղևորությունները՝ Կախեթիի հյուրանոցային համալիրներից մեկում ռուս կնոջ վրա հարձակման դեպքից հետո: Այս մասին հայտնում է Baza տելեգրամյան ալիքը:
Որոշ ռուսական տուրիստական գործակալություններ ժամանակավորապես կասեցրել են Վրաստան ուղևորությունների ամրագրումները՝ հաճախորդներին առաջարկելով Հայաստան կամ ՌԴ տարբեր քաղաքներ ուղղությունները:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 19-ին Կախեթիի Թելավի քաղաքում վրացական հարսանիքի ժամանակ միջադեպ է տեղի ունեցել Թուրքիայի և Ռուսաստանի քաղաքացիություն ունեցող զբոսաշրջիկի մասնակցությամբ: Ըստ լրատվամիջոցների հաղորդագրությունների, հարսանիքի մասնակցի, տեղացի բնակչի, փեսայի եղբոր և օտարերկրյա զբոսաշրջիկների միջև:

Russian Tourists Cancel Trips to Georgia
Russian tourists have begun to cancel trips to Georgia en masse following an incident involving an attack on a Russian woman at a hotel complex in Kakheti. This was reported by the Telegram channel Baza.
Some Russian travel agencies have temporarily suspended bookings for trips to Georgia, offering clients alternatives to Armenia or various cities in Russia.
It is worth noting that on July 19, an incident occurred during a Georgian wedding in the city of Telavi, involving a tourist with Turkish and Russian citizenship. According to media reports, the incident involved a wedding participant, a local resident, the groom's brother, and foreign tourists.