Ռուբինյանը հաստատել է ԱԺ շենքում և տարածքում անվտանգության նոր կանոններ
Ազգային ժողովի նախագահի պարտականությունները ժամանակավորապես կատարող ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը որոշում է ստորագրել, որով հաստատվել են խորհրդարանի նստավայրի տարածքում և շենքում գործող անվտանգության կանոնները։
Որոշման համաձայն՝ Ազգային ժողովի տարածքի և շենքի պահպանությունը, ինչպես նաև անվտանգության ապահովումը շարունակելու է իրականացնել Հայաստանի Հանրապետության պետական պահպանության ծառայությունը։
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարին հանձնարարվել է սահմանված կարգով նոր կանոնների մասին ծանուցել Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալներին, խորհրդարանական խմբակցություններին, մշտական հանձնաժողովների նախագահներին և նրանց տեղակալներին, պատգամավորներին, ինչպես նաև՝ Ազգային ժողովի և Հաշվեքննիչ պալատի աշխատակազմերին։
Միաժամանակ, ուժը կորցրած է ճանաչվել Ազգային ժողովի նախագահի՝ 2019 թվականի փետրվարի 12-ի համապատասխան որոշումը, որով մինչ այժմ կարգավորվում էին խորհրդարանի տարածքում և շենքում անվտանգության հետ կապված հարցերը։

The acting president of the National Assembly, Vice-Speaker Ruben Rubinyan, has signed a decision establishing security rules for the premises and area of the parliament.
According to the decision, the protection of the National Assembly's premises and building, as well as ensuring security, will continue to be carried out by the State Protection Service of the Republic of Armenia.
The head of the National Assembly's staff is tasked with notifying the vice-presidents of the National Assembly, parliamentary factions, chairs of permanent committees and their deputies, deputies, as well as the staff of the National Assembly and the Audit Chamber about the new rules in the prescribed manner.
At the same time, the relevant decision of the president of the National Assembly dated February 12, 2019, which regulated security issues in the parliament's premises and building until now, has been declared invalid.