Ռուբինյանը հաստատել է ԱԺ շենքում և տարածքում անվտանգության նոր կանոններ
Ազգային ժողովի նախագահի պարտականությունները ժամանակավորապես կատարող ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը որոշում է ստորագրել, որով հաստատվել են խորհրդարանի նստավայրի տարածքում և շենքում գործող անվտանգության կանոնները։
Որոշման համաձայն՝ Ազգային ժողովի տարածքի և շենքի պահպանությունը, ինչպես նաև անվտանգության ապահովումը շարունակելու է իրականացնել Հայաստանի Հանրապետության պետական պահպանության ծառայությունը։
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարին հանձնարարվել է սահմանված կարգով նոր կանոնների մասին ծանուցել Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալներին, խորհրդարանական խմբակցություններին, մշտական հանձնաժողովների նախագահներին և նրանց տեղակալներին, պատգամավորներին, ինչպես նաև՝ Ազգային ժողովի և Հաշվեքննիչ պալատի աշխատակազմերին։
Միաժամանակ, ուժը կորցրած է ճանաչվել Ազգային ժողովի նախագահի՝ 2019 թվականի փետրվարի 12-ի համապատասխան որոշումը, որով մինչ այժմ կարգավորվում էին խորհրդարանի տարածքում և շենքում անվտանգության հետ կապված հարցերը։

Рубинян утвердил новые правила безопасности в здании и на территории Национального Собрания
Временно исполняющий обязанности президента Национального Собрания, вице-спикер Рубен Рубинян подписал решение, которым утверждены правила безопасности, действующие на территории и в здании парламента.
Согласно решению, охрана территории и здания Национального Собрания, а также обеспечение безопасности будет продолжать осуществляться Государственной службой охраны Республики Армения.
Руководителю аппарата Национального Собрания поручено в установленном порядке уведомить заместителей президента Национального Собрания, парламентские фракции, председателей постоянных комиссий и их заместителей, депутатов, а также аппараты Национального Собрания и Счетной палаты.
Одновременно признано утратившим силу соответствующее решение президента Национального Собрания от 12 февраля 2019 года, которым до настоящего времени регулировались вопросы безопасности на территории и в здании парламента.