Rivian (RIVN) 2026 թվականի երկրորդ եռամսյակի արդյունքները ներկայացնելով, ընկերությունը նվազեցրել է իր ծախսային ծրագրերը և մի փոքր սահմանափակել նախորդում կանխատեսված կորուստները:
- Rivian-ը հաստատել է 65,000-70,000 ավտոմեքենաների առաքման նպատակները:
Ընկերությունը հայտարարել է, որ 2026-ի համար նախատեսված կորուստները կկազմեն $1.8 միլիարդից $2 միլիարդ, ինչը նվազեցում է $1.8 միլիարդից $2.1 միլիարդի համեմատ:
Rivian-ի երկրորդ եռամսյակի եկամուտը կազմել է $1.66 միլիարդ, ինչը գերազանցում է սպասվող $1.51 միլիարդը:
Ընկերության ընդհանուր շահույթը $179 միլիոն է, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում եղել է $206 միլիոն կորուստ:
Rivian-ի CEO RJ Scaringe-ն նշել է, որ R2 մոդելի արտադրությունը մեծանում է, իսկ ընկերությունը նախատեսում է $1 միլիարդ ֆինանսավորում Volkswagen Group-ի հետ ծրագրի շրջանակներում:

Rivian сокращает планы расходов на 2026 год, уточняет прогноз доходов
Rivian (RIVN) представил результаты второго квартала 2026 года, снизив свои планы расходов и немного уточнив ранее прогнозируемые убытки:
• Компания подтвердила цель по доставке 65,000-70,000 автомобилей:
Скорректированные убытки составят от 1.8 до 2 миллиардов долларов, что меньше, чем ранее прогнозируемые 1.8-2.1 миллиарда долларов:
Выручка компании во втором квартале составила 1.66 миллиарда долларов, что выше ожидаемых 1.51 миллиарда долларов:
Валовая прибыль составила 179 миллионов долларов, по сравнению с убытком в 206 миллионов долларов за аналогичный период прошлого года:
Генеральный директор Rivian RJ Scaringe отметил, что производство модели R2 увеличивается, а компания ожидает 1 миллиард долларов финансирования от Volkswagen Group по сделке: