«Ռենշին» և GTB միավորվում են Կասկադի նախագծի շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/ Մեմորանդում՝ ռազմավարական համագործակցության մասին, ստորագրված «Ռենշին» և «ԳՏԲ Դեվելոպմենթ» ընկերությունների միջև, սահմանում է նոր չափանիշներ Հայաստանի քաղաքաշինական և ներդրումային միջավայրում:
Համաձայն պայմանագրի, «Ռենշին»-ը ձեռք է բերում բաժնեմաս Կասկադ համալիրի նախագծում՝ Երևանի գլխավոր մշակութային և քաղաքաշինական հանգույցում: Ընկերությունը, որը շուկայում առաջատար է, միանում է այս ռազմավարական գործընկերությանը գրեթե 25 տարվա ինստիտուցիոնալ փորձով և հաջողակ պրեմիում դասի շինարարության պորտֆելով՝ մոտ 1 միլիոն քառ. մետր տարածքով:
«Ռենշին»-ի ֆինանսական կայունության և հուսալիության ապացույցներն են արդեն իրականացված մեգա նախագծերը, ինչպիսիք են Artlife Kempinski Residences Yerevan-ը, Համաշխարհային առևտրի կենտրոնը (WTCY), Հայաստանի առաջին երկնաքերերի Skyline թաղամասը և վերջերս մեկնարկած «Թումանյան 8» նախագիծը:
Ֆինանսական կայունությունն ու մեծ ծրագրերի կառավարման փորձը եղել են այս գործարքի հիմնական շարժիչ ուժերը: «ԳՏԲ Դեվելոպմենթ»-ի տնօրեն Գոր Միկայելյանը, մեկնաբանելով գործընկերության հեռանկարները, ընդգծել է, որ «այս նախագծում մեր հիմնական ուղղությունը Երևանի շահերն են և Կասկադի լիարժեք հաջողությունը»: Նա նշել է, որ «Ռենշին»-ի ֆինանսական կայունությունը, բարձր հեղինակությունը և մեգա նախագծերի կառավարման բացառիկ փորձը երաշխավորում են, որ մեր քաղաքացիները վերջապես կստանան այն Կասկադը, որի սպասումն ունեցել են երկար տարիներ»:
Այս միավորումը երաշխավորում է, որ մայրաքաղաքի այցեքարտը կիրականացվի խիստ միջազգային ֆինանսական և որակի ստանդարտների համաձայն: «Ռենշին»-ի ռազմավարական զարգացման տնօրեն Անի Մավյանը ընդգծել է պրոֆեսիոնալ վերաիմաստավորման առաջնահերթությունը՝ նշելով, որ «Կասկադը մեզ համար շատ ավելին է, քան պարզապես քաղաքաշինական ծրագիր: Դա Երևանի իրական սիրտն ու հոգին է»:
Այս մեմորանդումի ստորագրմամբ նրանք ստանձնում են պատասխանատվություն մայրաքաղաքի կարևորագույն այցեքարտին նոր շունչ հաղորդելու, ապահովելով անզիջում որակ և լավագույն միջազգային ստանդարտներ:
Հաստատված մեմորանդումը սկսում է ավելի դինամիկ զարգացման փուլ Կասկադի նախագծի համար: Ապագայում կներկայացվեն նախագծի կառավարման, ճարտարապետական լուծումների և միջազգային ու տեղական գործընկերների մանրամասները:

«Renshin» and GTB unite around the Cascade project
YEREVAN, July 3. /ARKA/. A memorandum of strategic cooperation signed between Renshin and GTB Development sets a new standard in Armenia's urban planning and investment environment.
According to the agreement, Renshin acquires a stake in the Cascade complex project – the main cultural and urban planning hub of Yerevan. As a market leader, Renshin joins this strategic partnership with nearly 25 years of institutional expertise and a successful portfolio of premium-class construction covering about 1 million square meters.
Undeniable evidence of the company's financial stability and reliability are already implemented megaprojects, such as Artlife Kempinski Residences Yerevan, the World Trade Center (WTCY), the first skyscraper district in Armenia Skyline, and the recently launched project Tumanyan 8.
Financial stability and experience in managing large programs have been the key driving forces behind this deal. The director of GTB Development, Gor Mikaelyan, commenting on the prospects of the partnership, emphasized: “In this project, our main focus is the interests of Yerevan and the full success of Cascade.” This is indeed a precedent-setting union for the future of our city.
This union guarantees that the project, which serves as the capital's hallmark, will be implemented according to the strictest international financial and quality standards.
The signed memorandum launches a more dynamic phase in the development of the Cascade project. Further details on project management, architectural solutions, and international and local partners will be presented later.