«Ռենշին» և GTB միավորվում են Կասկադի նախագծի շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/ Մեմորանդում՝ ռազմավարական համագործակցության մասին, ստորագրված «Ռենշին» և «ԳՏԲ Դեվելոպմենթ» ընկերությունների միջև, սահմանում է նոր չափանիշներ Հայաստանի քաղաքաշինական և ներդրումային միջավայրում:
Համաձայն պայմանագրի, «Ռենշին»-ը ձեռք է բերում բաժնեմաս Կասկադ համալիրի նախագծում՝ Երևանի գլխավոր մշակութային և քաղաքաշինական հանգույցում: Ընկերությունը, որը շուկայում առաջատար է, միանում է այս ռազմավարական գործընկերությանը գրեթե 25 տարվա ինստիտուցիոնալ փորձով և հաջողակ պրեմիում դասի շինարարության պորտֆելով՝ մոտ 1 միլիոն քառ. մետր տարածքով:
«Ռենշին»-ի ֆինանսական կայունության և հուսալիության ապացույցներն են արդեն իրականացված մեգա նախագծերը, ինչպիսիք են Artlife Kempinski Residences Yerevan-ը, Համաշխարհային առևտրի կենտրոնը (WTCY), Հայաստանի առաջին երկնաքերերի Skyline թաղամասը և վերջերս մեկնարկած «Թումանյան 8» նախագիծը:
Ֆինանսական կայունությունն ու մեծ ծրագրերի կառավարման փորձը եղել են այս գործարքի հիմնական շարժիչ ուժերը: «ԳՏԲ Դեվելոպմենթ»-ի տնօրեն Գոր Միկայելյանը, մեկնաբանելով գործընկերության հեռանկարները, ընդգծել է, որ «այս նախագծում մեր հիմնական ուղղությունը Երևանի շահերն են և Կասկադի լիարժեք հաջողությունը»: Նա նշել է, որ «Ռենշին»-ի ֆինանսական կայունությունը, բարձր հեղինակությունը և մեգա նախագծերի կառավարման բացառիկ փորձը երաշխավորում են, որ մեր քաղաքացիները վերջապես կստանան այն Կասկադը, որի սպասումն ունեցել են երկար տարիներ»:
Այս միավորումը երաշխավորում է, որ մայրաքաղաքի այցեքարտը կիրականացվի խիստ միջազգային ֆինանսական և որակի ստանդարտների համաձայն: «Ռենշին»-ի ռազմավարական զարգացման տնօրեն Անի Մավյանը ընդգծել է պրոֆեսիոնալ վերաիմաստավորման առաջնահերթությունը՝ նշելով, որ «Կասկադը մեզ համար շատ ավելին է, քան պարզապես քաղաքաշինական ծրագիր: Դա Երևանի իրական սիրտն ու հոգին է»:
Այս մեմորանդումի ստորագրմամբ նրանք ստանձնում են պատասխանատվություն մայրաքաղաքի կարևորագույն այցեքարտին նոր շունչ հաղորդելու, ապահովելով անզիջում որակ և լավագույն միջազգային ստանդարտներ:
Հաստատված մեմորանդումը սկսում է ավելի դինամիկ զարգացման փուլ Կասկադի նախագծի համար: Ապագայում կներկայացվեն նախագծի կառավարման, ճարտարապետական լուծումների և միջազգային ու տեղական գործընկերների մանրամասները:

«Реншин» и GTB объединяются вокруг проекта Каскада
ЕРЕВАН, 3 июля. /АРКА/. Меморандум о стратегическом сотрудничестве, подписанный между компанией «Реншин» и «Джи Ти Би Девелопмент», устанавливает новую планку в градостроительной и инвестиционной среде Армении.
Согласно сделке, «Реншин» приобретает долю в проекте комплекса Каскад – главного культурного и градостроительного узла Еревана. Как лидер рынка, «Реншин» присоединяется к этому стратегическому партнерству почти с 25-летней институциональной экспертизой и успешным портфелем застройки премиум-класса площадью около 1 млн. кв.м.
Неоспоримым свидетельством финансовой устойчивости и надежности компании являются уже реализуемые мегапроекты, такие как Artlife Kempinski Residences Yerevan, Всемирный торговый центр (WTCY), квартал первых небоскребов в Армении Skyline и недавно стартовавший проект «Туманян 8».
Именно финансовая устойчивость и опыт управления крупными программами стали ключевой движущей силой этой сделки. Директор компании GTB Девелопмент Гор Микаелян, комментируя перспективы партнерства, подчеркнул: «В этом проекте нашим главным ориентиром являются интерес Еревана и полноценный успех Каскада». Это действительно беспрецедентное объединение — во имя будущего нашего города.
Это объединение гарантирует, что проект, являющийся визитной карточкой столицы, будет реализован в соответствии со строжайшими международными финансовыми и качественными стандартами.
Подписанный меморандум запускает более динамичный этап развития Каскада. В дальнейшем будут представлены подробности об управлении проектом, архитектурных решениях, а также международных и местных партнерах.