Պրեմիեր-մինիստր Նիկոլ Փաշինյանը օգոստոսի 1-ին այցելել է "Մերիդիան" ցուցահանդեսային կենտրոն, որտեղ շարունակվում են 17-րդ Կոնֆերենցիայի նախապատրաստական աշխատանքները, որը տեղի կունենա այս տարվա հոկտեմբերին:
Ինչպես հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը, Փաշինյանը ծանոթացել է կատարված և ընթացիկ աշխատանքներին, ներկայացվել են առաջիկա ամիսների առաջադրանքները, և ընդգծվել է, որ նախապատրաստական աշխատանքները բոլոր ուղղություններով իրականացվում են հաստատված ծրագրի համաձայն:
Պրեմիեր-մինիստրն ուսումնասիրել է կոնֆերենցիայի նիստերի, պատվիրակությունների, մամուլի ծառայությունների, տեխնիկական ապահովման և այլ գործառույթների համար նախատեսված սենյակները, ինչպես նաև ծանոթացել է ենթակառուցվածքային տեխնիկական ապահովման և լոգիստիկ հասանելիության աշխատանքներին:
Նիկոլ Փաշինյանը ընդգծել է արդյունավետ միջգերատեսչական համագործակցության և միջազգային գործընկերների հետ աշխատանքների պատշաճ համակարգման կարևորությունը ԿՍ-17-ը բարձր մակարդակով անցկացնելու համար:

Премьер-министр РА ознакомился с работами по подготовке к проведению КС-17
Премьер-министр РА Никол Пашинян 1 августа посетил выставочный центр "Меридиан", где продолжается подготовка к 17-й Конференции сторон Конвенции о биологическом разнообразии (КС-17), которая состоится в октябре этого года.
Как передает пресс-служба правительства, Никол Пашинян ознакомился с проделанной и текущей работой. Были представлены задачи на ближайшие месяцы, и подчеркнуто, что подготовительная работа по всем направлениям ведется в соответствии с утвержденной программой.
Премьер-министр осмотрел помещения, предназначенные для проведения заседаний конференции, работы делегаций, пресс-служб, технического обеспечения и других функций, а также ознакомился с работой по обеспечению инфраструктурно-технического оснащения и логистической доступности.
Никол Пашинян подчеркнул важность эффективного межведомственного сотрудничества и надлежащей координации работы с международными партнерами для проведения КС-17 на высоком уровне.