Պրեմիեր Հայաստանի հեռախոսազրույցը Գերմանիայի կանցլերի հետ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի կարևոր հարցեր:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը, զրուցակիցները խոսել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության մասին, ինչպես նաև ընդգծել են տարածաշրջանում կայուն և ամուր խաղաղության կարևորությունը:
Փաշինյանն ու Մերցը քննարկել են նաև երկկողմ համագործակցության շարունակական զարգացման հարցերը, ինչպես նաև Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև գործընկերության խորացման հեռանկարները:
Նշենք, որ Փաշինյանը այս օրերին արձակուրդում է, և զրույցը տեղի է ունեցել անմիջապես Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի Բեռլին կատարած այցից հետո:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с канцлером Германии Фридрихом Мерцем, в ходе которого были обсуждены актуальные вопросы региональной и международной повестки дня.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, собеседники коснулись мира, установленного между Арменией и Азербайджаном, и обоюдно подчеркнули важность стабильного и прочного мира в регионе.
Премьер Армении и канцлер Германии обсудили последовательное развитие двустороннего сотрудничества, а также перспективы дальнейшего углубления партнерства между Арменией и Европейским союзом.
Примечательно, что Пашинян в эти дни находится в отпуске. И разговор проходит сразу после визита президента Азербайджана Ильхама Алиева в Берлин.