Փոփոխություն Բիբլոս Բանկ Հայաստանի ղեկավար կազմում
Բիբլոս Բանկ Հայաստան ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը 2026 թ․ օգոստոսի 1-ից դադարեցնելու է իր գործունեությունը Բանկում:
Բանկի Խորհուրդն իր անկեղծ երախտագիտությունն է հայտնում Հայկ Ստեփանյանին՝ Բիբլոս Բանկ Հայաստանում առաջնորդության, ավելի քան 25 տարվա նվիրված աշխատանքի և Բանկի զարգացման գործում ունեցած կարևոր ներդրման համար:
Հայկ Ստեփանյանի ղեկավարության ընթացքում Բիբլոս Բանկ Հայաստանը շարունակաբար ամրապնդել է իր դիրքերը ֆինանսական շուկայում՝ ընդլայնելով ծառայությունների շրջանակը, ներդնելով նորարարական թվային լուծումներ և հետևողականորեն զարգացնելով Բանկի հաճախորդամետ մոտեցումը։ Նրա ռազմավարական տեսլականն ու մասնագիտական առաջնորդությունը կարևոր դեր են ունեցել Բանկի կայուն զարգացման, արդյունավետ գործունեության և երկարաժամկետ առաջընթաց գրանցելու գործում:
Ղեկավարման սահուն փոխանցումն ապահովելու նպատակով Խորհուրդը Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար և գործադիր տնօրենի տեղակալ է նշանակել Անի Սարգսյանին, որը ներկայումս զբաղեցնում է Բանկի գլխավոր ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը։ Նշանակումն ուժի մեջ կմտնի օգոստոսի 1-ից։

Change in the Management of Byblos Bank Armenia
Byblos Bank Armenia announces that its CEO Haik Stepanyan will cease his activities at the bank effective August 1, 2026.
The bank's Council expresses its sincere gratitude to Haik Stepanyan for his leadership, over 25 years of dedicated service, and significant contributions to the development of Byblos Bank Armenia.
Under Haik Stepanyan's leadership, Byblos Bank Armenia has continuously strengthened its position in the financial market by expanding its range of services, implementing innovative digital solutions, and consistently developing the bank's customer-oriented approach. His strategic vision and professional leadership have played a crucial role in the bank's sustainable development, effective operations, and long-term progress.
To ensure a smooth transition of management, the Council has appointed Ani Sargsyan as the interim CEO and deputy CEO, who currently serves as the bank's chief financial officer. The appointment will take effect on August 1.