Փոփոխություն Բիբլոս Բանկ Հայաստանի ղեկավար կազմում
Բիբլոս Բանկ Հայաստան ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը 2026 թ․ օգոստոսի 1-ից դադարեցնելու է իր գործունեությունը Բանկում:
Բանկի Խորհուրդն իր անկեղծ երախտագիտությունն է հայտնում Հայկ Ստեփանյանին՝ Բիբլոս Բանկ Հայաստանում առաջնորդության, ավելի քան 25 տարվա նվիրված աշխատանքի և Բանկի զարգացման գործում ունեցած կարևոր ներդրման համար:
Հայկ Ստեփանյանի ղեկավարության ընթացքում Բիբլոս Բանկ Հայաստանը շարունակաբար ամրապնդել է իր դիրքերը ֆինանսական շուկայում՝ ընդլայնելով ծառայությունների շրջանակը, ներդնելով նորարարական թվային լուծումներ և հետևողականորեն զարգացնելով Բանկի հաճախորդամետ մոտեցումը։ Նրա ռազմավարական տեսլականն ու մասնագիտական առաջնորդությունը կարևոր դեր են ունեցել Բանկի կայուն զարգացման, արդյունավետ գործունեության և երկարաժամկետ առաջընթաց գրանցելու գործում:
Ղեկավարման սահուն փոխանցումն ապահովելու նպատակով Խորհուրդը Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար և գործադիր տնօրենի տեղակալ է նշանակել Անի Սարգսյանին, որը ներկայումս զբաղեցնում է Բանկի գլխավոր ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը։ Նշանակումն ուժի մեջ կմտնի օգոստոսի 1-ից։

Изменение в руководстве Библос Банка Армении
Библос Банк Армения сообщает, что генеральный директор банка Гайк Степанян с 1 августа 2026 года прекращает свою деятельность в банке.
Совет банка выражает искреннюю благодарность Гайку Степаняну за его руководство, более чем 25-летний преданный труд и важный вклад в развитие Библос Банка Армении.
Под руководством Гайка Степаняна Библос Банк Армения постоянно укреплял свои позиции на финансовом рынке, расширяя спектр услуг, внедряя инновационные цифровые решения и последовательно развивая клиенториентированный подход банка. Его стратегическое видение и профессиональное руководство сыграли важную роль в устойчивом развитии, эффективной деятельности и долгосрочном прогрессе банка.
Для обеспечения плавной передачи управления Совет назначил временным исполняющим обязанности генерального директора и заместителем генерального директора Ани Саргсян, которая в настоящее время занимает должность главного финансового директора банка. Назначение вступит в силу с 1 августа.