Polymarket-ը հայտարարել է, որ մարտահրավեր է նետելու Ֆրանսիայի կայքի արգելափակմանը, պնդելով, որ առևտուրը արդեն արգելափակված է 2024 թվականի նոյեմբերից:
Ֆրանսիայի Ազգային խաղերի իշխանությունը (ANJ) անցյալ շաբաթ հրամայել է ինտերնետ ծառայություններ մատուցողներին արգելափակել հարթակը, նշելով, որ այն վտանգում է օգտվողներին հնարավոր կորուստներով և առաջարկում է շուկաներ, որոնք կարող են մանիպուլացվել:
Polymarket-ը պնդում է, որ որոշումը անհամաչափ է, քանի որ այն ընդգրկում է օգտվողներին, ովքեր այցելում են կայքը միայն տեղեկատվություն ստանալու համար, այլ ոչ թե առևտուր կատարելու:
«Մենք զարմացած էինք ANJ-ի որոշման պատճառով, որը արգելում է մուտքը մեր ամբողջ կայքին, քանի որ նրանց միջոցը նպատակաուղղված է մարդկանց, ովքեր այցելում են Polymarket միայն տեղեկատվություն ստանալու համար», - ասված է ընկերության մամուլի հաղորդագրությունում:
Polymarket-ը նաև նշել է, որ իր պայմանագրերը պետք է դասակարգվեն որպես բլոկչեյն-հիմնված ֆինանսական գործիքներ, որոնք առևտուր են իրականացվում օգտվողների միջև:
Ֆրանսիայի կարգավորիչը նշել է, որ հարթակը մնում է հասանելի, նույնիսկ երբ առևտրի սահմանափակումներ են մտցվել:
Ֆրանսիան վերջին երկիրն է, որը հրամայել է ինտերնետ ծառայություններ մատուցողներին արգելափակել Polymarket-ը, մինչդեռ Ուկրաինան, Արգենտինան և Իսպանիան արդեն նման քայլեր են ձեռնարկել:

Polymarket заявил, что оспорит блокировку своего сайта во Франции, утверждая, что торговля была отключена с ноября 2024 года:
Французский регулятор азартных игр (ANJ) на прошлой неделе приказал интернет-провайдерам заблокировать платформу, заявив, что она подвергает пользователей потенциальным потерям и предлагает рынки, которые могут быть манипулированы:
Polymarket утверждает, что решение является несоразмерным, поскольку оно охватывает пользователей, которые посещают сайт только для получения информации, а не для торговли:
«Мы были удивлены решением ANJ заблокировать доступ к нашему всему сайту, поскольку их мера нацелена на людей, которые приходят на Polymarket исключительно для получения информации», - говорится в пресс-релизе компании:
Polymarket также отметил, что его контракты должны классифицироваться как финансовые инструменты на основе блокчейна, которые торгуются непосредственно между пользователями:
Французский регулятор отметил, что платформа оставалась доступной даже после введения ограничений на торговлю:
Франция стала последней страной, которая приказала интернет-провайдерам заблокировать Polymarket, в то время как Украина, Аргентина и Испания уже предприняли аналогичные шаги: