Polymarket-ը հայտարարել է, որ մարտահրավեր է նետելու Ֆրանսիայի կայքի արգելափակմանը, պնդելով, որ առևտուրը արդեն արգելափակված է 2024 թվականի նոյեմբերից:
Ֆրանսիայի Ազգային խաղերի իշխանությունը (ANJ) անցյալ շաբաթ հրամայել է ինտերնետ ծառայություններ մատուցողներին արգելափակել հարթակը, նշելով, որ այն վտանգում է օգտվողներին հնարավոր կորուստներով և առաջարկում է շուկաներ, որոնք կարող են մանիպուլացվել:
Polymarket-ը պնդում է, որ որոշումը անհամաչափ է, քանի որ այն ընդգրկում է օգտվողներին, ովքեր այցելում են կայքը միայն տեղեկատվություն ստանալու համար, այլ ոչ թե առևտուր կատարելու:
«Մենք զարմացած էինք ANJ-ի որոշման պատճառով, որը արգելում է մուտքը մեր ամբողջ կայքին, քանի որ նրանց միջոցը նպատակաուղղված է մարդկանց, ովքեր այցելում են Polymarket միայն տեղեկատվություն ստանալու համար», - ասված է ընկերության մամուլի հաղորդագրությունում:
Polymarket-ը նաև նշել է, որ իր պայմանագրերը պետք է դասակարգվեն որպես բլոկչեյն-հիմնված ֆինանսական գործիքներ, որոնք առևտուր են իրականացվում օգտվողների միջև:
Ֆրանսիայի կարգավորիչը նշել է, որ հարթակը մնում է հասանելի, նույնիսկ երբ առևտրի սահմանափակումներ են մտցվել:
Ֆրանսիան վերջին երկիրն է, որը հրամայել է ինտերնետ ծառայություններ մատուցողներին արգելափակել Polymarket-ը, մինչդեռ Ուկրաինան, Արգենտինան և Իսպանիան արդեն նման քայլեր են ձեռնարկել:

News | 2026/07/23 19:01
Polymarket has announced it will challenge France’s website block, arguing that trading has been disabled since November 2024:
France’s National Gambling Authority (ANJ) ordered internet providers to block the platform last week, stating it exposed users to potential losses and offered markets that could be manipulated:
Polymarket claims the decision is disproportionate as it affects users who visit the site solely for information rather than for trading:
“We were surprised at the ANJ decision to block access to our entire website because their measure targets people going to Polymarket purely for information,” the company stated in a press release:
Polymarket also noted that its contracts should be classified as blockchain-based financial instruments traded directly between users:
The French regulator indicated that the platform remained accessible even after trading restrictions were introduced:
France is the latest country to order internet providers to block Polymarket, following similar actions in Ukraine, Argentina, and Spain: