Պետական եկամուտների կոմիտեի նախկին ղեկավար. Լիպարիտ Դրմեյանի դեմ հանրային հարձակումը պատահական չէ
Այսօր հանրային հարձակումը Հայաստանի միջազգային իրավական հարցերի ներկայացուցչի նախկին ղեկավար Լիպարիտ Դրմեյանի վրա պատահական չէ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է "Միասնության թև" կուսակցության խորհրդի անդամ և ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի նախկին նախագահ Դավիդ Անանյանը:
"Ես Լիպարիտ Դրմեյանին ճանաչում եմ որպես բարձր որակավորում ունեցող մասնագետ, սկզբունքային անձ և հայրենասեր, որի համար պետական ծառայությունը երբեք չի նշանակում որևէ իշխանավորի անձնական կամքի ծառայելը: Նա ծառայել է Հայաստանի Հանրապետությանը, օրենքին և պետական շահերին: Այսօր հանրային հարձակումը պատահական չէ: Այն Լիպարիտի քաղաքական ակտիվության և մեր կողմից Սահմանադրական դատարանում ներկայացված փաստարկների հետևանք է, որոնք բացահայտել են "Քաղաքացիական պայմանագիր" կուսակցության կողմից ընտրությունների ընթացքում օգտագործված ֆինանսական, վարչական և репрессивные գործիքները:
Նա ավելացրել է, որ դա արդեն ոչ միայն մեկ անձի դեմ հարձակում է, այլ ուղերձ բոլոր բարեխիղճ մասնագետներին պետական համակարգում: "Ով էլ ծառայեր, վաղը կառավարության ղեկավարի կամքով կարող է հայտարարվել "թուրանական ձի" և դառնալ իրավապահ մարմինների թիրախ: Ես համաձայն եմ Լիպարիտի հետ: Հայաստանը Նիկոլ Փաշինյան չէ: Կառավարությունը՝ առավել ևս: Եվ մենք կանի ամեն ինչ, որպեսզի օրենքն ու արդարությունը հաղթեն," - նշել է Դավիդ Անանյանը:
Նշենք, որ այսօր Նիկոլ Փաշինյանը հրավիրել է իրավապահ մարմիններին ստուգել Լիպարիտ Դրմեյանի գործունեությունը, այդ թվում՝ նրա հաշիվների և գույքի վերաբերյալ տեղեկությունները:

Сегодняшняя публичная атака на бывшего руководителя Офиса представителя Армении по международным правовым вопросам Липарита Дрмеяна не случайна. Об этом на своей странице в Facebook написал член совета партии "Крылья единства" и бывший председатель Комитета государственных доходов РА Давид Ананян:
"Я знаю Липарита Дрмеяна как высококвалифицированного специалиста, принципиального человека и патриота, для которого государственная служба никогда не означала служение личной воле какого-либо правителя. Он служил Республике Армения, закону и государственным интересам. Сегодняшняя публичная атака не случайна. Она является следствием политической активности Липарита и аргументов, которые мы представили в Конституционном Cуде, разоблачив финансовые, административные и репрессивные инструменты, использованные "Гражданским договором" во время выборов.
Он добавил, что это уже не атака против одного человека. Это послание всем добросовестным специалистам в государственной системе: кто бы ни служил, завтра по воле главы правительства может быть объявлен "троянским конем" и стать мишенью для правоохранительных органов. "Я согласен с Липаритом. Республика Армения - это не Никол Пашинян. Правительство - тем более. И мы приложим все усилия, чтобы закон и справедливость восторжествовали," - отметил Давид Ананян.
Отметим, что сегодня Никол Пашинян призвал правоохранительные органы проверить деятельность бывшего руководителя Офиса представителя Армении по международным правовым вопросам Липарита Дрмеяна, в том числе сведения о его счетах и имуществе.