Պաշտոնանկություններ․ վարչապետը որոշումներ է ստորագրել
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ, Գեղամ Թովմասյանը կազատվի վարչապետի աշխատակազմի կարգավորման ազդեցության գնահատման վարչության պետի պաշտոնից:
«Ղեկավարվելով «Քաղաքացիական ծառայության մասին» օրենքի 16-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով՝ Գեղամ Արամայիսի Թովմասյանին 2026 թվականի օգոստոսի 7-ից ազատել վարչապետի աշխատակազմի կարգավորման ազդեցության գնահատման վարչության պետի (պաշտոնի ծածկագիրը՝ 06-6-Ղ1-1) պաշտոնից»,- ասվում է որոշման մեջ:
Վարչապետի այլ որոշումներով զբաղեցրած պաշտոններից ազատվել են նաև՝ Արայիկ Հարությունյանը 2026 թվականի հուլիսի 31-ից ազատվել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից:
Լևոն Լևոնյանը 2026 թվականի հուլիսի 31-ից ազատվել է բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնից:
Վլադիմիր Խաչատրյանը 2026 թվականի հուլիսի 31-ից ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության Արարատի մարզպետի տեղակալի պաշտոնից:
Տարոն Չախոյանը 2026 թվականի հուլիսի 31-ից ազատվել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնից:

По решению премьер-министра Армении Никола Пашиняна, Гегам Товмасян будет освобожден от должности начальника управления оценки воздействия на регулирование аппарата премьер-министра.
«Руководствуясь частью 3 статьи 16 и частью 1 пункта 1 статьи 37 Закона о государственной службе, Гегам Арамайисович Товмасян будет освобожден от должности начальника управления оценки воздействия на регулирование аппарата премьер-министра с 7 августа 2026 года», - говорится в решении.
По другим решениям премьер-министра также освобождены от занимаемых должностей: Араик Харутюнян с 31 июля 2026 года освобожден от должности руководителя аппарата премьер-министра.
Левон Левонян с 31 июля 2026 года освобожден от должности заместителя руководителя инспекции окружающей среды и недр.
Владимир Хачатрян с 31 июля 2026 года освобожден от должности заместителя губернатора Арaratской области.
Тарон Чахоян с 31 июля 2026 года освобожден от должности заместителя руководителя аппарата премьер-министра.