Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Պաշինյանը շնորհավորել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին Ֆրանսիայի ազգային տոնի՝ 14 հուլիսի առթիվ:
Պաշինյանը նշել է, որ Ֆրանսիայի քաղաքական և գաղափարական ժառանգությունը դարձել է ժամանակակից ժողովրդավարական աշխարհի հիմնասյուներից մեկը: Նա ընդգծել է, որ վերջին տարիներին Հայաստանի և Ֆրանսիայի հարաբերությունները հասել են unprecedented մակարդակի:
«Մենք վստահ ենք, որ մեր համագործակցության շարունակական իրականացումը կբարձրացնի մեր գործընկերությունը նոր մակարդակի՝ ի բարօրություն երկու բարեկամ ժողովուրդների»,- ասել է Պաշինյանը:
Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիային՝ Հայաստանի ինքնիշխանության և ժողովրդավարական զարգացման աջակցության համար:

Пашинян поздравил Макрона по случаю Национального праздника Франции
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил президента Франции Эммануэля Макрона с Национальным праздником Франции, 14 июля.
Пашинян отметил, что политическое и идеологическое наследие Франции стало одним из столпов современного демократического мира. Он подчеркнул, что за последние годы отношения между Арменией и Францией достигли беспрецедентного уровня.
«Мы уверены, что последовательная реализация нашего сотрудничества выведет наше партнерство на новый уровень на благо двух дружественных народов», - сказал Пашинян.
Он также выразил благодарность Франции за поддержку суверенитета Армении и демократического развития.