Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Պաշինյանը շնորհավորել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին Ֆրանսիայի ազգային տոնի՝ 14 հուլիսի առթիվ:
Պաշինյանը նշել է, որ Ֆրանսիայի քաղաքական և գաղափարական ժառանգությունը դարձել է ժամանակակից ժողովրդավարական աշխարհի հիմնասյուներից մեկը: Նա ընդգծել է, որ վերջին տարիներին Հայաստանի և Ֆրանսիայի հարաբերությունները հասել են unprecedented մակարդակի:
«Մենք վստահ ենք, որ մեր համագործակցության շարունակական իրականացումը կբարձրացնի մեր գործընկերությունը նոր մակարդակի՝ ի բարօրություն երկու բարեկամ ժողովուրդների»,- ասել է Պաշինյանը:
Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիային՝ Հայաստանի ինքնիշխանության և ժողովրդավարական զարգացման աջակցության համար:

The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, congratulated the President of France, Emmanuel Macron, on the occasion of France's National Day, July 14.
Pashinyan noted that the political and ideological heritage of France has become one of the pillars of the modern democratic world. He emphasized that the relations between Armenia and France have reached an unprecedented level in recent years.
"We are confident that the consistent implementation of our cooperation will elevate our partnership to a new level for the benefit of both friendly nations," Pashinyan stated.
He also expressed gratitude to France for its support of Armenia's sovereignty and democratic development.