Պремьер-министр Հայաստանի, Նիկոլ Պաշինյանը, հեռախոսազրույց է ունեցել Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցի հետ:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը, զրուցակիցները փոխանակվել են կարծիքներով տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի актуալ հարցերի շուրջ:
Զրույցի ընթացքում նրանք անդրադարձել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղությանը: Պաշինյանն ու Մերցը ընդգծել են տարածաշրջանում կայուն և երկարաժամկետ խաղաղության ապահովման կարևորությունը:
Բացի այդ, Հայաստանի վարչապետն ու Գերմանիայի կանցլերը քննարկել են Հայաստանի և Գերմանիայի միջև երկկողմ համագործակցության շարունակական զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև Հայաստան-Եվրոպական միություն գործընկերության խորացման հարցերը:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с федеральным канцлером Германии Фридрихом Мерцем:
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, собеседники обменялись мнениями по актуальным вопросам региональной и международной повестки:
В ходе разговора они также коснулись установившегося мира между Арменией и Азербайджаном. Пашинян и Мерц подчеркнули важность обеспечения стабильного и долгосрочного мира в регионе:
Кроме того, премьер-министр Армении и канцлер Германии обсудили перспективы последовательного развития двустороннего сотрудничества между Арменией и Германией, а также дальнейшего углубления партнерства Армения–Европейский союз: