Պաշինյանը՝ Ծարուկյանի ձեռնարկությունների մասին. Մեր նպատակն աշխատանքային տեղերի փակումը չէ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Պաշինյանը վստահեցրել է, որ Գագիկ Ծարուկյանի ձեռնարկություններում աշխատանքային տեղերը չեն փակվել: Նա այս մասին ասել է լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Պաշինյանը նշել է, որ "Արարատցեմենտ" ընկերությունը ժամանակավորապես դադարեցրել է գործունեությունը, սակայն այժմ արդեն աշխատում է, և շուտով կնշանակվի ժամանակավոր կառավարիչ:
"Մենք չենք ցանկանում փակել աշխատանքային տեղերը, այլ ցանկանում ենք վերադարձնել ժողովրդին գողացվածը," - ասել է նա:
Պաշինյանը նաև նշել է, որ բոլոր անհրաժեշտ դեպքերում ձեռնարկությունների գործունեությունը կդադարեցվի, սակայն դրանք շուտով կվերագործարկվեն:
Նա ընդգծել է, որ գործընթացները չեն դանդաղել կամ արագացել, քանի որ պետական ինստիտուտները ձևավորվել են վերջին 8-9 տարվա ընթացքում:
Հիշեցնենք, որ 2023 թվականի հուլիսի 6-ին Ծարուկյանը ձերբակալվել է և մեղադրվում է խարդախության և փողերի լվացման մեջ:

The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, assured that jobs at the enterprises owned by Gagik Tsarukyan have not been closed. He stated this during a briefing with journalists.
Pashinyan pointed to "Araratcement," which temporarily suspended its operations but is now working again, and a temporary manager will soon be appointed.
"Our goal is not to close jobs but to return what was stolen from the people," he explained.
Pashinyan also noted that in necessary cases, the activities of enterprises will be suspended, but they will soon be reopened.
He emphasized that processes have neither slowed down nor accelerated, as state institutions have been formed over the past 8-9 years.