Պաշինյանը՝ Ծարուկյանի ձեռնարկությունների մասին. Մեր նպատակն աշխատանքային տեղերի փակումը չէ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Պաշինյանը վստահեցրել է, որ Գագիկ Ծարուկյանի ձեռնարկություններում աշխատանքային տեղերը չեն փակվել: Նա այս մասին ասել է լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Պաշինյանը նշել է, որ "Արարատցեմենտ" ընկերությունը ժամանակավորապես դադարեցրել է գործունեությունը, սակայն այժմ արդեն աշխատում է, և շուտով կնշանակվի ժամանակավոր կառավարիչ:
"Մենք չենք ցանկանում փակել աշխատանքային տեղերը, այլ ցանկանում ենք վերադարձնել ժողովրդին գողացվածը," - ասել է նա:
Պաշինյանը նաև նշել է, որ բոլոր անհրաժեշտ դեպքերում ձեռնարկությունների գործունեությունը կդադարեցվի, սակայն դրանք շուտով կվերագործարկվեն:
Նա ընդգծել է, որ գործընթացները չեն դանդաղել կամ արագացել, քանի որ պետական ինստիտուտները ձևավորվել են վերջին 8-9 տարվա ընթացքում:
Հիշեցնենք, որ 2023 թվականի հուլիսի 6-ին Ծարուկյանը ձերբակալվել է և մեղադրվում է խարդախության և փողերի լվացման մեջ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян заверил, что рабочие места на предприятиях, принадлежащих Гагику Царукяну, не закрылись. Об этом он заявил на брифинге для журналистов.
Пашинян указал на "Араратцемент", который временно приостановил свою деятельность, но уже работает, и вскоре будет назначен временный управляющий.
"Наша цель - не закрытие рабочих мест, а возвращение народу разворованного," - пояснил он.
Пашинян также отметил, что в необходимых случаях деятельность предприятий будет приостановлена, но вскоре они будут возобновлены.
Он подчеркнул, что процессы не замедлились и не ускорились, так как за последние 8-9 лет были сформированы государственные институты.