Պարտադիր կենսաթոշակային ֆոնդերի ակտիվները կազմել են 1,617 մլրդ դրամ․ 2026թ․ հունիս
Ըստ ՀՀ կենտրոնական բանկի տվյալների 2026թ․-ի հունիսի դրությամբ պարտադիր կենսաթոշակային ֆոնդերի ընդամենը ակտիվները կազմել են 1,617,484 մլն դրամ։ Մասնավորապես հավասարակշռված ֆոնդերի ակտիվները կազմել են 19,016 մլն դրամ, պահպանողական ֆոնդերինը՝ 1,585,736 մլն դրամ և կայուն եկամտային ֆոնդերինը՝ 12,730 մլն դրամ։
Զուտ ակտիվների արժեքը (NAV) կազմել է 1,616,010 մլն դրամ։
Դրամական միջոցները և ավանդները կազմել են 419,432 մլն դրամ։
Պարտատոմսերը կազմել են 627,019 մլն դրամ։ Մասնավորապես ՀՀ պետական պարտատոմսերը կազմել են 531,082 մլն դրամ, իսկ այլ պարտատոմսերը՝ 95,938 մլն դրամ։
Կոլեկտիվ ներդրումային գործիքները կազմել են 546,106 մլն դրամ։ Սրանք ներառում են ինչպես բաժնային, այնպես էլ պարտքային արժեթղթերի ներդրումային ֆոնդեր:

Активы обязательных пенсионных фондов составили 1,617 трлн драмов. Июнь 2026 года
Согласно данным Центрального банка РА, на июнь 2026 года активы обязательных пенсионных фондов составили 1,617,484 млн драмов. В частности, активы сбалансированных фондов составили 19,016 млн драмов, консервативных фондов — 1,585,736 млн драмов и фондов стабильного дохода — 12,730 млн драмов.
Чистая стоимость активов (NAV) составила 1,616,010 млн драмов.
Денежные средства и депозиты составили 419,432 млн драмов.
Облигации составили 627,019 млн драмов. В частности, государственные облигации РА составили 531,082 млн драмов, а другие облигации — 95,938 млн драмов.
Коллективные инвестиционные инструменты составили 546,106 млн драмов. Они включают как акционерные, так и долговые инвестиционные фонды.