Լուրեր | 2026/07/27 16:45
Paramount Skydance-ը համաձայնել է Warner Bros. Discovery-ի հետ միաձուլումը հետաձգել մինչև 2027 թվականի հունիս՝ ընթացող դատական գործընթացների ֆոնին, հաղորդում է CNBC-ն:
Սկզբում ընկերությունը նախատեսում էր գործարքն ավարտել մինչև ընթացիկ տարվա սեպտեմբերի վերջը: Paramount-ում ժամկետների հետաձգումն անվանել են «նշանակալի հաղթանակ», որը ուղիղ ճանապարհ է բացում ապացույցների հիման վրա դատաքննության համար:
Կորպորացիայի ներկայացուցիչները վստահ են, որ սա ամենաարագ միջոցն է ապացուցելու միաձուլման դրական ազդեցությունը մրցակցության և սպառողների վրա:
Լուրի ֆոնին Paramount Skydance-ի բաժնետոմսերը նվազել են 3%-ով, իսկ Warner Bros. Discovery-ի արժեթղթերը գրանցել են աննշան անկում:
Անցած շաբաթ Կալիֆոռնիայի գլխավոր դատախազ Ռոբ Բոնտայի գլխավորած մի շարք նահանգների գլխավոր դատախազներ հայց են ներկայացրել՝ պահանջելով արգելափակել գործարքը հակամենաշնորհային մտահոգությունների պատճառով:
Երկուշաբթի գործը քննող դատավորը ժամանակավոր դատական արգելք է սահմանել, ինչի հետևանքով առաջացել է կարճաժամկետ հետաձգում, որն ի վերջո կբարձրացնի կլանման արժեքը:

Корпорация Paramount продлила срок приобретения Warner Bros. Discovery:
Paramount Skydance согласилась отложить слияние с Warner Bros. Discovery до июня 2027 года на фоне текущих судебных процессов, сообщает CNBC:
Изначально компания планировала завершить сделку до конца сентября текущего года. В Paramount назвали отсрочку сроков «значительной победой», которая открывает прямой путь для судебного разбирательства на основе доказательств:
Представители корпорации уверены, что это самый быстрый способ доказать положительное влияние слияния на конкуренцию и потребителей:
На фоне новости акции Paramount Skydance упали на 3%, а ценные бумаги Warner Bros. Discovery показали незначительное снижение:
На прошлой неделе генеральный прокурор Калифорнии Роб Бонта и ряд генеральных прокуроров других штатов подали иск с требованием заблокировать сделку из-за антимонопольных опасений:
В понедельник судья, рассматривающий дело, наложил временный судебный запрет, что привело к краткосрочной отсрочке, которая в конечном итоге увеличит стоимость слияния: