Լուրեր | 2026/07/27 16:45
Paramount Skydance-ը համաձայնել է Warner Bros. Discovery-ի հետ միաձուլումը հետաձգել մինչև 2027 թվականի հունիս՝ ընթացող դատական գործընթացների ֆոնին, հաղորդում է CNBC-ն:
Սկզբում ընկերությունը նախատեսում էր գործարքն ավարտել մինչև ընթացիկ տարվա սեպտեմբերի վերջը: Paramount-ում ժամկետների հետաձգումն անվանել են «նշանակալի հաղթանակ», որը ուղիղ ճանապարհ է բացում ապացույցների հիման վրա դատաքննության համար:
Կորպորացիայի ներկայացուցիչները վստահ են, որ սա ամենաարագ միջոցն է ապացուցելու միաձուլման դրական ազդեցությունը մրցակցության և սպառողների վրա:
Լուրի ֆոնին Paramount Skydance-ի բաժնետոմսերը նվազել են 3%-ով, իսկ Warner Bros. Discovery-ի արժեթղթերը գրանցել են աննշան անկում:
Անցած շաբաթ Կալիֆոռնիայի գլխավոր դատախազ Ռոբ Բոնտայի գլխավորած մի շարք նահանգների գլխավոր դատախազներ հայց են ներկայացրել՝ պահանջելով արգելափակել գործարքը հակամենաշնորհային մտահոգությունների պատճառով:
Երկուշաբթի գործը քննող դատավորը ժամանակավոր դատական արգելք է սահմանել, ինչի հետևանքով առաջացել է կարճաժամկետ հետաձգում, որն ի վերջո կբարձրացնի կլանման արժեքը:

News | 2026/07/27 16:45
Paramount Skydance has agreed to delay the merger with Warner Bros. Discovery until June 2027 amid ongoing legal proceedings, CNBC reports:
The company initially planned to complete the deal by the end of September this year. Paramount has called the deadline extension a "significant victory" that opens a direct path for evidence-based litigation:
Corporation representatives are confident that this is the fastest way to prove the positive impact of the merger on competition and consumers:
In the wake of the news, shares of Paramount Skydance fell by 3%, while Warner Bros. Discovery's stock recorded a slight decline:
Last week, a group of state attorneys general led by California Attorney General Rob Bonta filed a lawsuit seeking to block the deal due to antitrust concerns:
On Monday, the judge overseeing the case imposed a temporary court injunction, resulting in a short-term delay that will ultimately increase the cost of the merger: