Նյու Յորքը դատի է տվել Kalshi-ին՝ պնդելով, որ այն «օրինական խաղային գործողություն» է իրականացնում
Նյու Յորքի պետությունը ուրբաթ օրը դատի է տվել Kalshi-ին՝ պնդելով, որ ընկերությունը օրինական խաղային գործողություն է իրականացնում:
Դատական հայցը ներկայացվել է Մանհեթենի դատարանում, որտեղ պնդվում է, որ Kalshi-ն ընդունում է խաղադրույքներ՝ որպես խաղային բիզնես, անտեսելով նահանգի սահմանադրությունը և օրենքները՝ չլինելով Նյու Յորքի խաղային հանձնաժողովի գրանցված:
«Ինչ էլ որ իրենց անվանեն, կանխատեսման շուկաները, ինչպիսիք են Kalshi-ն, պարզապես խաղային հարթակներ են», - ասել է Նյու Յորքի գլխավոր դատախազ Լետիթիա Ջեյմսը:
Նյու Յորքի նահանգապետ Քեթի Հոչուլը նշել է, որ նահանգը ձեռնարկում է այս քայլը՝ դադարեցնելու այն, ինչ նրանք համարում են ապօրինի վարքագիծ:

Нью-Йорк подал в суд на Kalshi, утверждая, что это «незаконная игорная операция»
Штат Нью-Йорк в пятницу подал в суд на Kalshi, утверждая, что компания ведет незаконную игорную деятельность.
Иск был подан в суд Манхэттена, где утверждается, что Kalshi принимает ставки как игорный бизнес, игнорируя конституцию и законы штата, не будучи зарегистрированным в Игровой комиссии Нью-Йорка.
«Как бы они себя ни называли, предсказательные рынки, такие как Kalshi, являются игорными платформами», - заявила генеральный прокурор Нью-Йорка Летития Джеймс.
Губернатор Нью-Йорка Кэти Хохул отметила, что штат предпринимает действия, чтобы остановить то, что они считают незаконным поведением.
Kalshi, штаб-квартира которой находится в Нью-Йорке, выразила разочарование решением штата.
«Печально видеть такое политическое театро от руководства нашего штата», - сказал представитель Kalshi.