Նյու Յորքը դատի է տվել Kalshi-ին, մեղադրելով այն խաղային հարթակ առաջարկելու մեջ
Նյու Յորքի նահանգը դատի է տվել Kalshi-ին, մեղադրելով այն անլիցենզավորված խաղային բիզնես վարելու մեջ: Նահանգի գլխավոր դատախազ Լետիթիա Ջեյմսը նշել է, որ Kalshi-ի իրադարձությունների պայմանագրերը անօրինական խաղադրույքներ են, որոնք ներառում են սպորտ, ընտրություններ և մշակույթ, և մեղադրում է, որ հարթակը թույլ է տալիս անչափահաս խաղադրույքներ:
Դատական հայցը, որը ներկայացվել է Նյու Յորքի գերագույն դատարանում, պահանջում է արգելել ընկերությանը անլիցենզավորված խաղային բիզնես վարել և պահանջում է հաշվետվություն հաճախորդների խաղադրույքների, կորուստների և ընկերության շահույթների մասին:
• Նահանգը պահանջում է տուգանք, որը հավասար է Kalshi-ի շահույթների երեք անգամին, ինչպես նաև $100,000 յուրաքանչյուր անօրինական կամ փորձված խաղադրույքի առաջարկի համար:
• Գլխավոր դատախազ Ջեյմսը նշել է, որ Նյու Յորքի խաղային օրենքները պաշտպանում են երեխաներին անչափահաս խաղադրույքներից և օգնում են պայքարել խաղային կախվածության դեմ:
Kalshi-ն, որը հունիսին նպատակ էր դրել $40 միլիարդ արժողության, և կանխատեսման շուկայի հատվածը ԱՄՆ-ում իրավաբանական մարտահրավերների են ենթարկվում:
«Դժվար է տեսնել այսպիսի քաղաքական թատրոն մեր սեփական նահանգի ղեկավարության կողմից», - ասել է Kalshi-ի հաղորդակցության ղեկավար Էլիզաբեթ Դիանան:

Нью-Йорк подал в суд на Kalshi, обвиняя его в предложении игорной платформы
Штат Нью-Йорк подал в суд на Kalshi, обвиняя его в ведении нелицензированного игорного бизнеса. Генеральный прокурор Летития Джеймс заявила, что контракты на события Kalshi являются незаконными ставками, включая спорт, выборы и культуру, и утверждает, что платформа допускает ставки несовершеннолетних.
Иск, поданный в Верховный суд Нью-Йорка, требует запретить компании вести нелицензированный игорный бизнес и требует отчет о ставках клиентов, убытках и прибылях компании.
• Штат требует штраф, равный тройной прибыли Kalshi от этой деятельности, а также $100,000 за каждое несанкционированное или попытку предложения ставок на спорт.
• Генеральный прокурор Джеймс отметила, что законы о азартных играх Нью-Йорка защищают детей от ставок несовершеннолетних и помогают бороться с зависимостью от азартных игр.
Kalshi, которая нацеливалась на оценку в $40 миллиардов в июне, и сектор предсказательных рынков сталкиваются с юридическими проблемами по всей территории США.
«Грустно видеть такое политическое театральное представление со стороны руководства нашего собственного штата», - сказала Элизабет Диана, глава коммуникаций Kalshi.