Նոր ֆինանսական հմտություններ «Դավիդբեկյան խաղերում»: Idram&IDBank
«Դավիդբեկյան խաղերը» նոր ֆինանսական հմտություններ են առաջարկում Idram-ի և IDBank-ի համագործակցության շնորհիվ: Այս տարի խաղերը տեղի են ունենում Սյունիքի մարզում, որտեղ մասնակիցները հնարավորություն ունեն ծանոթանալու ֆինանսական աշխարհին և մոլորակային պաշտպանությունից:
IDBank-ի Կապանի մասնաճյուղի ղեկավար Վլադիմիր Ստեփանյանը նշեց, որ համագործակցությունը նպաստում է պատանիների թիմային մտածողության զարգացմանը:
«IDBank-ն ու Idram-ը մեծ նշանակություն են տալիս երիտասարդների ֆինանսական և թվային կրթությանը, որպեսզի նրանք վաղ տարիքից սկսեն ձևավորել տեղեկացված հասարակություն»,- ավելացրեց Ստեփանյանը:
«Դավիդբեկյան խաղերի» գործադիր մարմնի ղեկավար Էդուարդ Աթանեսյանը բարձր գնահատեց Idram-ի և IDBank-ի համագործակցությունը, ընդգծելով, որ ստացված գիտելիքները կարևոր են ապագայում որոշումներ կայացնելու համար:
Մովսես Բաբաջանյանը, IDBank-ի բրենդի աջակցման մասնագետը, նշեց, որ ֆինանսական գիտելիքները պետք է հասանելի լինեն բոլորին:

The 'Davidbek Games' offer new financial skills thanks to the collaboration between Idram and IDBank. This year, the games take place in the Syunik region, where participants have the opportunity to familiarize themselves with the world of finance and rules of fraud protection.
Vladimir Stepanyan, the head of IDBank's Kapan branch, noted that the collaboration fosters team thinking among teenagers.
“IDBank and Idram have always placed great importance on developing financial and digital literacy among youth, aiming to cultivate an informed society from an early age,” Stepanyan added.
Eduard Atanesyan, the executive director of the 'Davidbek Games', praised the collaboration with Idram and IDBank, emphasizing the importance of the knowledge gained for future decision-making.
Movses Babajanyan, a brand support specialist at IDBank, highlighted that financial literacy should be accessible to everyone.