Նոր ֆինանսական հմտություններ «Դավիդբեկյան խաղերում»: Idram&IDBank
«Դավիդբեկյան խաղերը» նոր ֆինանսական հմտություններ են առաջարկում Idram-ի և IDBank-ի համագործակցության շնորհիվ: Այս տարի խաղերը տեղի են ունենում Սյունիքի մարզում, որտեղ մասնակիցները հնարավորություն ունեն ծանոթանալու ֆինանսական աշխարհին և մոլորակային պաշտպանությունից:
IDBank-ի Կապանի մասնաճյուղի ղեկավար Վլադիմիր Ստեփանյանը նշեց, որ համագործակցությունը նպաստում է պատանիների թիմային մտածողության զարգացմանը:
«IDBank-ն ու Idram-ը մեծ նշանակություն են տալիս երիտասարդների ֆինանսական և թվային կրթությանը, որպեսզի նրանք վաղ տարիքից սկսեն ձևավորել տեղեկացված հասարակություն»,- ավելացրեց Ստեփանյանը:
«Դավիդբեկյան խաղերի» գործադիր մարմնի ղեկավար Էդուարդ Աթանեսյանը բարձր գնահատեց Idram-ի և IDBank-ի համագործակցությունը, ընդգծելով, որ ստացված գիտելիքները կարևոր են ապագայում որոշումներ կայացնելու համար:
Մովսես Բաբաջանյանը, IDBank-ի բրենդի աջակցման մասնագետը, նշեց, որ ֆինանսական գիտելիքները պետք է հասանելի լինեն բոլորին:

Новые финансовые навыки на «Давидбекских играх»: Idram&IDBank
«Давидбекские игры» предлагают новые финансовые навыки благодаря сотрудничеству Idram и IDBank. В этом году игры проходят в Сюникской области, где участники имеют возможность познакомиться с финансовым миром и правилами защиты от мошенничества.
Руководитель филиала IDBank в Капане Владимир Степанян отметил, что сотрудничество способствует развитию командного мышления у подростков.
«IDBank и Idram всегда придавали большое значение развитию финансовой и цифровой грамотности среди молодежи, чтобы они с раннего возраста формировали информированное общество», - добавил Степанян.
Исполнительный директор конкурса «Давидбекские игры» Эдуард Атанесян высоко оценил сотрудничество с Idram и IDBank, подчеркнув важность полученных знаний для принятия решений в будущем.
Мовсес Бабаджанян, специалист по поддержке бренда IDBank, подчеркнул, что знания в области финансовой грамотности должны быть доступны каждому.