ՆԳՆ-ն սահմանել է պահանջված համարանիշների նոր չափորոշիչներ, որոնց համաձայն, տրանսպորտային միջոցների համարանիշները կունենան երկու կամ երեք նիշ, որոնցից մեկը կամ երկուսը միշտ զրոներ կլինեն: Ֆիզիկական անձանց համար նախատեսված համարանիշների գինը սկսվում է 250 հազար դրամից և կարող է հասնել մինչև 8 միլիոն դրամ:
Այս մասին ասուլիսի ժամանակ հայտնել է ՆԳՆ իրավաբանական վարչության պետ Ռուսլան Մարանդյանը: Նա նշել է, որ նոր չափորոշիչները նախատեսում են, որ լատինական տառերը կարող են լինել նույնը, կրկնվող կամ տարբերվող:
«Մեծ պահանջարկ ունեցող հաշվառման համարանիշների նվազագույն շեմը սկսվում է 60 հազար դրամից և ավարտվում է 8 միլիոնով»,- ասել է նա:

НГН установил новые требования к номерным знакам, согласно которым номерные знаки транспортных средств будут иметь две или три цифры, из которых одна или две всегда будут нулями. Для физических лиц цена номерных знаков начинается с 250 тысяч драмов и может достигать до 8 миллионов драмов.
Об этом на пресс-конференции сообщил начальник юридического управления НГН Руслан Марандян. Он отметил, что новые требования предполагают, что латинские буквы могут быть одинаковыми, повторяющимися или различными.
«Минимальный порог для номерных знаков с высоким спросом начинается с 60 тысяч драмов и заканчивается 8 миллионами»,- сказал он.