Երեւան: Մեդիամաքս: Նազարեթ Սեֆերյանը նշանակվել է Իմփաքթ Հաբ Երեւանի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար։
«Նազարեթը երկար տարիներ եղել է մեր համայնքի մի մասը՝ որպես խորհրդի անդամ, խորհրդատու, մենթոր եւ ծրագրերի ակտիվ աջակից։ Մենք վստահ ենք, որ նրա փորձն ու նվիրվածությունը կօգնեն շարունակել Իմփաքթ Հաբ Երեւանի առաքելությունն ու աշխատանքը՝ խթանելով նորարարությունը, համագործակցությունն ու դրական փոփոխությունների զարգացումը Հայաստանում եւ դրա սահմաններից դուրս», - ասված է կազմակերպության հաղորդագրության մեջ:
2026 թվականի մայիսի 26-ին Նազարեթ Սեֆերյանը մասնակցել էր Մեդիամաքս մեդիա ընկերության կազմակերպած Impacture 2026 կոնֆերանսին, որտեղ քննարկվեցին բարեգործությանը, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությանը (ԿՍՊ) եւ հանրօգուտ ներդրումներին (impact investments) վերաբերող հարցեր:
Ելույթ ունենալով կոնֆերանսի «Բարեգործություն, CSR եւ հանրօգուտ ներդրումներ՝ հակասություն, թե՞ փոխլրացում» պանելային քննարկման ժամանակ, Նազարեթ Սեֆերյանը, մասնավորապես, ասել էր. «Դասական ներդրում դիտարկելիս ամենակարեւոր հարցը միջոցների վերադարձն է: Բայց երբ խոսում ենք հանրօգուտ ներդրումների մասին, ֆինանսական վերադարձը գործոններից միայն մեկն է: Շատ կարեւոր է հասկանալ եւ հաշվարկել սոցիալական կամ բնապահպանական ազդեցությունը, որը կլինի այդ ներդրման արդյունքում: Այստեղ խոսքը սոցիալական ձեռնարկությունների մասին է, որոնք ստեղծվել են սոցիալական կամ բնապահպանական խնդիր լուծելու նպատակով: Սա կարեւոր ուղղություն է մեր երկրի համար: Շատ կարեւոր է նաեւ սպառողի մտածելակերպը: Պետք է յուրաքանչյուրս հասկանանք՝ որպես սպառող ամեն օր ընտրություն ենք կատարում, ընտրում ենք այս կամ այն ընկերությունը եւ մասնակցում սոցիալական ազդեցությանը»:

Ереван: Медиамакс: Назарет Сеферян назначен временным исполняющим обязанности исполнительного директора Impact Hub Ереван.
«Назарет долгое время был частью нашего сообщества в качестве члена совета, консультанта, наставника и активного сторонника программ. Мы уверены, что его опыт и преданность помогут продолжить миссию и работу Impact Hub Ереван, способствуя инновациям, сотрудничеству и развитию позитивных изменений в Армении и за ее пределами», - говорится в сообщении организации.
26 мая 2026 года Назарет Сеферян принял участие в конференции Impacture 2026, организованной медиа-компанией Медиамакс, на которой обсуждались вопросы благотворительности, корпоративной социальной ответственности (КСО) и общественных инвестиций (impact investments).
Выступая на панельной дискуссии конференции «Благотворительность, КСО и общественные инвестиции: противоречие или дополнение», Назарет Сеферян, в частности, сказал: «При рассмотрении классических инвестиций самый важный вопрос - это возврат средств. Но когда мы говорим о общественных инвестициях, финансовый возврат - лишь один из факторов. Очень важно понять и рассчитать социальное или экологическое воздействие, которое будет результатом этих инвестиций. Здесь речь идет о социальных предприятиях, созданных для решения социальных или экологических проблем. Это важное направление для нашей страны. Также очень важно мышление потребителей. Каждый из нас должен понимать, что как потребитель мы каждый день делаем выбор, выбираем ту или иную компанию и участвуем в социальном воздействии».