Երեւան: Մեդիամաքս: Նազարեթ Սեֆերյանը նշանակվել է Իմփաքթ Հաբ Երեւանի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար։
«Նազարեթը երկար տարիներ եղել է մեր համայնքի մի մասը՝ որպես խորհրդի անդամ, խորհրդատու, մենթոր եւ ծրագրերի ակտիվ աջակից։ Մենք վստահ ենք, որ նրա փորձն ու նվիրվածությունը կօգնեն շարունակել Իմփաքթ Հաբ Երեւանի առաքելությունն ու աշխատանքը՝ խթանելով նորարարությունը, համագործակցությունն ու դրական փոփոխությունների զարգացումը Հայաստանում եւ դրա սահմաններից դուրս», - ասված է կազմակերպության հաղորդագրության մեջ:
2026 թվականի մայիսի 26-ին Նազարեթ Սեֆերյանը մասնակցել էր Մեդիամաքս մեդիա ընկերության կազմակերպած Impacture 2026 կոնֆերանսին, որտեղ քննարկվեցին բարեգործությանը, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությանը (ԿՍՊ) եւ հանրօգուտ ներդրումներին (impact investments) վերաբերող հարցեր:
Ելույթ ունենալով կոնֆերանսի «Բարեգործություն, CSR եւ հանրօգուտ ներդրումներ՝ հակասություն, թե՞ փոխլրացում» պանելային քննարկման ժամանակ, Նազարեթ Սեֆերյանը, մասնավորապես, ասել էր. «Դասական ներդրում դիտարկելիս ամենակարեւոր հարցը միջոցների վերադարձն է: Բայց երբ խոսում ենք հանրօգուտ ներդրումների մասին, ֆինանսական վերադարձը գործոններից միայն մեկն է: Շատ կարեւոր է հասկանալ եւ հաշվարկել սոցիալական կամ բնապահպանական ազդեցությունը, որը կլինի այդ ներդրման արդյունքում: Այստեղ խոսքը սոցիալական ձեռնարկությունների մասին է, որոնք ստեղծվել են սոցիալական կամ բնապահպանական խնդիր լուծելու նպատակով: Սա կարեւոր ուղղություն է մեր երկրի համար: Շատ կարեւոր է նաեւ սպառողի մտածելակերպը: Պետք է յուրաքանչյուրս հասկանանք՝ որպես սպառող ամեն օր ընտրություն ենք կատարում, ընտրում ենք այս կամ այն ընկերությունը եւ մասնակցում սոցիալական ազդեցությանը»:

News | 2026/08/04 00:01
"Nazaret has been a part of our community for many years as a council member, advisor, mentor, and active supporter of programs. We are confident that his experience and dedication will help continue the mission and work of Impact Hub Yerevan, fostering innovation, collaboration, and the development of positive changes in Armenia and beyond," the organization stated in its announcement.
On May 26, 2026, Nazaret Seferyan participated in the Impacture 2026 conference organized by the Mediamax media company, where issues related to philanthropy, corporate social responsibility (CSR), and impact investments were discussed.
Speaking at the conference's panel discussion titled "Philanthropy, CSR, and Impact Investments: Contradiction or Complement?", Nazaret Seferyan stated, "When considering classical investments, the most important question is the return of funds. But when we talk about impact investments, financial return is just one of the factors. It is very important to understand and calculate the social or environmental impact that will result from that investment. This is about social enterprises created to solve social or environmental issues. This is an important direction for our country. It is also very important to consider the mindset of consumers. Each of us must understand that as consumers, we make choices every day, choosing this or that company and participating in social impact."