ՀՀ արդարադատության նախարարությունը հրաժարվել է տրամադրել ինչպես Սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի անդամների վարձատրության չափերը, այնպես էլ այդ նպատակով կատարված վճարումների վերաբերյալ տեղեկությունները:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը, հղում կատարելով «Տեղեկատվության ազատության մասին» ՀՀ օրենքին, դիմել էր նախարար Սրբուհի Գալյանին՝ խնդրելով տրամադրել տեղեկություններ հանձնաժողովի գործունեության և ֆինանսավորման վերաբերյալ:
Նախարարությունը, վկայակոչելով Սահմանադրությունը, «Անձնական տվյալների պաշտպանության մասին» օրենքը, Աշխատանքային օրենսգիրքը և «Տեղեկատվության ազատության մասին» օրենքը, եզրակացնում է, որ աշխատողի վարձատրության վերաբերյալ տեղեկությունը համարվում է անձնական տվյալ:

Министерство юстиции РА отказалось предоставить размеры вознаграждений членов Комиссии по конституционным реформам, а также информацию о произведенных платежах для этой цели:
Газета «Жоговурд», ссылаясь на закон РА «О свободе информации», обратилась к министру Сарбуи Галяна с просьбой предоставить информацию о деятельности и финансировании комиссии:
Министерство, ссылаясь на Конституцию, закон «О защите персональных данных», Трудовой кодекс и закон «О свободе информации», делает вывод, что информация о вознаграждении работника считается персональными данными: